Tech

Abonenci n i cyfry+ na dniach zobaczą pierwsze efekty fuzji

Transakcja pomiędzy Canal+ a TVN została zrealizowana, jednak wspólna oferta zostanie zaprezentowana dopiero wiosną przyszłego roku. Właśnie wtedy klienci obu platform mieli odczuć zmiany. Jak się okazuje kibice sportowi zostaną choć trochę uszczęśliwieni już na dniach, natomiast widzowie kanałów premium otrzymają prezent na święta.

Fuzja satelitarnych platform ma nieść za sobą największe korzyści dla abonentów korzystających z opcji premium, czyli tych oferujących najnowsze pozycje filmowe bez reklam oraz liczne transmisje sportowe. Dzięki połączeniu praw do transmisji najważniejsze ligi oraz rozgrywki europejskie będą dostępne w ramach jednej oferty, podobnie w przypadku filmów. Najbardziej zagorzali fani sportowych wrażeń chcący cieszyć się zarówno ligą angielską, hiszpańską, polską jak i Ligą Mistrzów byli skazani na dwa dekodery i dwa wysokie abonamenty.

Od wiosny 2013 sytuacja ulegnie zmianie. Tymczasem już teraz widzowie Canal+ Sport otrzymają dostęp do skrótów z włoskiej Serie A, Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej. Natomiast na antenie nSport zagoszczą skrócone relacje z takich lig jak Primera Division, Ligue 1 czy Premiership. Oczywiście wciąż nie będą to transmisje na żywo, jednak osoby głodne piłkarskich zmagań powinny być chociaż trochę usatysfakcjonowane tym faktem.

W związku z finalizacją transakcji zmianie uległa także świąteczna ramówka Canal+. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia widzowie zarówno Canal+ jak i nPremium będą mogli obejrzeć telewizyjną premierę „Listów do M.” czyli świątecznej komedii wyprodukowanej przez TVN.

Kolejne tygodnie powinny przynieść kolejne zmiany ukazujące pogłębiające się relacje pomiędzy podmiotami. Z naszych informacji wynika także, że platformy planują jeszcze kilka innych niespodzianek związanych z muzyką czy też urządzeniami mobilnymi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst