REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Podobnestrony.pl - ciekawy projekt oparty na prostym pomyśle

Nie wiem jak Wy, ale ja często mam problem ze znalezieniem stron internetowych, które mnie interesują. Większość ciekawych witryn dostałem drogą wirusową od moich znajomych. Teraz sytuacja ta może zmienić się dzięki projektowi podobnestrony.pl. Nazwa tego serwisu idealnie odwzorowuje jego przeznaczenie.

20.11.2012
13:07
Podobnestrony.pl - ciekawy projekt oparty na prostym pomyśle
REKLAMA

Jak łatwo się domyśleć, strona ta prosi o podanie adresu lubianej przez nas witryny, a następnie po tagach wyszukuje propozycje, które mogą się nam spodobać. Wygląd strony jest bardzo prosty i ogranicza się do wyświetlenia miniatur rekomendowanych  witryn, ostatnio aktualizowanych oraz ostatnio wyszukiwanych stron. Oprócz tego można na niej znaleźć tylko pasek adresu, za pomocą którego znajdziemy podobne strony. Przykładowo, wpisując tam spidersweb.pl polecane do czytania zostaną nam takie strony jak antyweb.pl, myapple.pl czy blog.kurasinski.com. Jak widać, zbieżność tematyczna została zachowana.

REKLAMA

Aby dodać nową witrynę do bazy, wystarczy wpisać jej adres w wyszukiwarce, a następnie przypisać jej odpowiednie tagi (słowa opisujące witrynę). Podobne strony muszą zawierać przynajmniej jeden łączący je tag. Jeśli np. Twoja strona podobna jest do groupon.pl musisz przypisać jej tag "zakupy grupowe". Pamiętaj, że każde zgłoszenie jest moderowane. Dzięki temu strony są selekcjonowane i wszystkie znajdujące się w bazie witryny będą odpowiednio dopasowane. Aby dodać do strony kolejny tag, wystarczy kliknąć na odnośnik "zasugeruj więcej", znajdujący się zawsze przy liście tagów danej witryny.

podobnestrony
REKLAMA

Pozycja strony na liście stron alternatywnych zależy od liczby punktów, które dana strona otrzymała od użytkowników. By dawać punkty dodatnie lub ujemne, należy kliknąć na zielony (+1) lub czerwony (-1) kciuk, analogicznie jak na Youtube. Podczas oceniania strony jej liczba punktów zmienia się dla wszystkich tagów łączących ją ze stroną główną, chyba że strona zostanie oceniona po wyborze konkretnego tagu z listy. W rankingu liczą się tylko punkty z tagów łączących obie strony. Ma to sens, bo podobne do siebie strony będą zapewne podobnie otagowane i nie pozwoli to na tworzenie dziesiątek podobnych tagów tylko po to, by podbić pozycję strony w ogólnych rankingach.

Muszę przyznać, że projekt podobnestrony.pl zainteresował mnie. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie on rozwijany przez jego twórców i użytkowników. Taki agregator stron jest wyjątkowo przydatnym narzędziem i jeśli stanie się odpowiednio popularny, może być swego rodzaju trampoliną dla małych stron, które będą chciały zaistnieć między gigantami. Popieram tę inicjatywę i z całą pewnością będę z niej korzystał. Przy okazji możecie powiedzieć, gdzie znajdujecie strony internetowe. Może Wasze nawyki okażą się lepsze od moich i pozwolą mi na znajdowanie w sieci wielu ciekawych treści.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA