REKLAMA

Pierwszy Galaxy Note prawdopodobnie otrzyma AirView i MultiView

Testowany przeze mnie Samsung Galaxy Note II posiada oczywiście lepsze podzespoły niż poprzednik, ale różnice widać też w samym oprogramowaniu. Użytkownicy pierwszego tabletofonu Samsunga prawdopodobnie jeszcze w tym roku otrzymają aktualizację, która wprowadzi do ich urządzeń MultiView i AirView, razem Androidem 4.1 Jelly Bean.

06.11.2012 21.55
Samsung Galaxy Note może otrzymać niektóre z nowości z Note II
REKLAMA

Samsung w zeszłym roku pokazał światu urządzenie tworzące zupełnie nową kategorię na rynku mobilnym. Galaxy Note był odważnym połączeniem smartfona i tabletu o przekątnej ponad 5 cali. Oprócz ogromnego ekranu wyróżnia go także wbudowany rysik. Wczoraj opisałem swoje pierwsze wrażenia po kilku godzinach spędzonych z nowym Note II, gdzie zwróciłem uwagę na jego budowę i jakość wykonania.

REKLAMA

Na opis oprogramowania jeszcze przyjdzie czas w pełnej recenzji tego urządzenia. O nowościach w postaci między innymi AirView i MultiView, które wyróżniają Galaxy Note II, wspominałem jednak już co nieco zaraz po polskiej prezentacji tego modelu. Użytkownicy poprzedniej generacji mogli być przy lekturze tego wpisu nieco zawiedzeni. Specyfikacja sprzętowa pierwszego Galaxy Note nadal plasuje go w czołówce urządzeń dostępnych na rynku pod względem specyfikacji, posiada także rysik i dostosowany do niego ekran, a niektóre z “nowości” przeportowali już do pierwszego Note’a niezależni developerzy.

galaxy note ii multiasking

Oprogramowanie Samsunga Galaxy Note II na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak to obecne we flagowym modelu, czyli Galaxy SIII. Jest to system Android wyposażony w nakładkę o nazwie TouchWiz. Oprogramowanie w Galaxy Note II otrzymało jednak kilka dodatków związanych z dużym ekranem i chowanym w obudowie rysikiem.

Jedną z funkcji, która może trafić do pierwszego Note’a jest AirView. Dzięki niej z rysika można korzystać nie dotykając nawet ekranu. Po zbliżeniu go do telefonu na wyświetlaczu pojawia się mała kropka, działająca niczym kursor. Przytrzymanie jej przez dłuższą chwilę w aplikacjach systemowych pozwala na rozwinięcie zawartości: nad tematem wiadomości email pokazuje się jej treść, a nad albumem w galerii miniatury znajdujących się wewnątrz zdjęć.

samsung-galaxy-note-s-pen

Użytkownicy z pewnością ucieszyliby się także z drugiej nowości, MultiView. Pozwala ona na otwarcie dwóch wspierających to rozwiązanie aplikacji jednocześnie, przydzielając im wybraną część ekranu. Dzięki temu można korzystać z przeglądarki internetowej jednocześnie redagując wiadomość email.

Moim zdaniem wprowadzenie nowości programowych do pierwszej generacji Galaxy Note to bardzo dobre posunięcie ze strony Samsunga. Nie są one dla mnie na tyle niezbędne do życia, aby ktoś z powodu dodatkowych możliwości zmieniał tabletofon Samsunga na nowszy model. Koreańska firma nie powinna obawiać się, że tym ruchem strzeli sobie w stopę i zmniejszy sprzedaż drugiej generacji. Wręcz przeciwnie, udostępniając MultiView i AirView dla pierwszego Note’a, Samsung może natomiast zyskać zaufanie klientów.

N7000XXLS26

Wydanie aktualizacji powinno być dobrze odebrane przez użytkowników, którzy mogą wszkakże ominąć Galaxy Note II, ale przy kolejnej generacji tej linii dużo łatwiej będzie im zdecydować się na produkt Samsunga. Zwłaszcza, że nie ma on żadnej sensownej konkurencji.

REKLAMA

Wedle serwisu SamMobile.com użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji do Androida Jelly Bean 4.1.2 jeszcze w tym roku. Obecność AirView i MultiView nie jest jeszcze w stu procentach potwierdzona, ale przecieki obecne w internecie zdają się to potwierdzać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA