REKLAMA

Onefeat – francuska gra społecznościowa, dzięki której zapomnisz, co to znaczy nudne życie

Co zrobić by codzienność nie stała się przewidywalna i nudna? Jak uniknąć jesiennej chandry? Na te wszystkie dolegliwości odpowiedź znalazło trzech Francuzów tworząc swój startup, a w zasadzie grę Onefeat. W prosty sposób wprowadzają w życie elementy grywalizacji, czyniąc tym samym skutecznie nasze codzienne życie ciekawszym, mobilizując nas do zrobienia ciekawszych rzeczy niż bierne przeglądanie zasobów internetu.

30.11.2012 15.01
Onefeat - gra społecznościowa mająca ożywić rutynę życia codziennego
REKLAMA

Onefeat jest serwisem webowym/grą społecznościową posiadającym aplikację na urządzenia z iOS. Zakładając konto w serwisie mamy możliwość tradycyjnej rejestracji lub też rejestracji przy użyciu naszego konta w serwisach Facebook i Twitter, w których później możemy publikować nasze osiągnięcia uzyskiwane w Onefeat.

REKLAMA

Idea tego przedsięwzięcia jest prosta. Użytkownicy Onefeat (posiadający już 10 level) tworzą najróżniejsze misje/zadania, które możemy zapisać na liście rzeczy do zrobienia i je później wykonać. Możemy oczywiście również podjąć się takowego zadania z marszu. Misje są bardzo różne od pokazania zdjęcia z dzieciństwa, pójścia na koncert, zjedzenia czegoś z lokalnej kuchni, aż po wyprawę safari lub też skoku z klifu do wody. Zadania może sortować m.in. ze względu na kategorie, jak i ich poziom trudności.

To właśnie od tego ostatniego czynnika zależy ile punktów otrzymamy za wykonanie danego wyzwania. Gdy już wykonany dane zadanie możemy zameldować w serwisie jej wykonanie. Można to zrobić przy pomocy iPhone’a czy iPada, jak i przez webową wersję serwisu. Wpis z wykonanego zadania możemy ubogacić zdjęciem wykonanym wcześniej, wykonać go przy użyciu kamery naszego urządzenia lub wybrać je z naszych albumów w serwisie Facebook. W zależności czy takie zdjęcie dodamy do meldunku oraz czy będzie zawierało chociaż krótki opis tekstowy odnośnie realizacji misji tyle też otrzymamy punktów oraz medali za wykonanie danego wyzwania. Nasze wpisy możemy udostępniać w serwisach Twitter i Facebook, za co również można otrzymać dodatkowe punkty.

W serwisie możemy oczywiście śledzić poczynania innych osób, przyjaciół, znajomych czy po prostu innych pozytywnie zakręconych osób. Każdy użytkownik ma swój własny profil, na którym znajdziemy ukończone przez niego wyzwania, które można polubić oraz skomentować. Znajomych możemy również wyzywać na pojedynek wysyłając im dane zadanie, które znajdziemy w serwisie.

REKLAMA

Onefeat jest skrzyżowaniem Foursquare z grą. Według mnie bardzo dobrym skrzyżowaniem . Ciekawy pomysł został wykonany niemal bez zarzutu. W zasadzie mam tylko jeden zarzut – brakuje aplikacji dla Androida, a w moim przypadku wersja mobilna strony nie działa tak jak powinna. To jednak nie powinno nikogo zrażać do tego francuskiego startupu. Jak sami jego twórcy piszą, życie jest grą, w którą trzeba grać ostro. Obok opisywanego w tym tygodniu 1 Second Everyday jest to moim zdaniem kolejny ciekawy pomysł na zmotywowanie ludzi do tego, by czerpać z życia więcej radości i być otwartym na nowe przeżycia.

Onefeat to przy okazji bardzo dobre wprowadzenie elementu grywalizacji do codziennego życia. Zdaję sobie sprawę, że w ostatnim roku pojęcie to było używane przez wszystkich i to w każdym możliwym kontekście, jednak w tym przypadku może mieć ono realny wpływ na to jak wykorzystujemy czas wolny i na nasze życie. Zgodnie ze słowami twórców - wprowadź swoje życie na nowy poziom!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA