REKLAMA

Czy e-booki w kiosku RUCHu zachęcą do sięgnięcia po nie w te Święta?

Płacenie za nienamacalne dobra wciąż jest w Polsce dużym problemem. Wielokrotnie gdy mówię o zakupie płyty w iTunes czy e-booka słyszę pytanie czy nie mogłem go tak po prostu ściągnąć. Jest też druga strona medalu, wiele osób chciałoby kupować w sieci ale nie lubi bądź nie chce korzystać z kart, przelewów i innych form płatności. Dla takich osób na całym świecie istnieją wszelkiego rodzaju vouchery czy karty przedpłacone. W ten sposób można też kupić e-książki w kioskach Ruchu.

27.11.2012 19.01
E-booki dostępne w kioskach Ruchu i salonach Empik - nowa metoda zakupów
REKLAMA

Nexto.pl doskonale wie, że Boże Narodzenie w tym roku 2012 minie pod znakiem e-booków. Dlatego we współpracy ze swoim głównym inwestorem RUCH S.A. postanowiło w tym czasie uruchomić pilotażową sprzedaż dostępu do poszczególnych pozycji z oferty e-booków w stacjonarnych kioskach i salonach prasowych. To ruch bardzo dobry, choć ekspozycja takich e-książek w przypadku ograniczonej powierzchni placówek Ruchu nie będzie zbyt duża. Jednak związane z tym działania promocyjne z pewnością mogą zwrócić ne e-booki uwagę osób, które do tej pory nie miały pojęcia o istnieniu tej kategorii produktów.

REKLAMA
RUCH_kiosk_242600

Podobną politykę sprzedażową prowadzi już Empik. W jego salonach tuż obok promowanych e-czytników można znaleźć małe kartoniki z okładką konkretnej książki –w środku natomiast znajduje się kod do wykorzystania w Virtualo.pl.

empik_kupony
REKLAMA

Taka forma sprzedaży e-booków to przede wszystkim możliwość promocji samego e-czytelnictwa. Jest to jednak też pewna forma ułatwienia dla osób, które nie lubią lub nie mają możliwości płacenia po przez sieć. Karty doładowujące konto np. w iTunes to nic nadzwyczajnego w wielu krajach Europy czy w USA. Trudno określić czy taka forma sprzedaży się przyjmie w przypadku polskich e-książek- należy pamiętać, że na sklepowych półkach prezentowany jest tylko fragment całej oferty. Mam jednak nadzieję,  że wiele osób które do tej pory nie słyszało o e-bookach zainteresuje się cyfrowymi wydaniami właśnie dzięki takim działaniom.

Wprowadzenie e-książek do kiosków Ruchu to także potwierdzenie tego jak mocno rozwija się ten rynek w naszym kraju. W ciągu kilkunastu ostatnich dni pisaliśmy o nim wielokrotnie np. w kontekście Legimi czy nowych e-czytników w ofercie Empiku. Jestem ciekaw czy do Świąt jeszcze coś ciekawego na tym polu się wydarzy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA