REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Już jutro Boeing 787 Dreamliner wyląduje w Polsce. To trzeba zobaczyć!

Już jutro Polskie Linie Lotnicze LOT powitają na warszawskim lotnisku swój nowy samolot - Boeing 787 Dreamliner. Jest to pierwsza maszyna tego typu w Europie, która wyróżnia się nie tylko rozmiarami, czy też liczba pasażerów, których może pomieścić, ale również wysokim komfortem podróżowania. Dlatego warto zobaczyć pierwsze lądowanie i uroczyste powitanie liniowca marzeń na Lotnisku Chopina.

14.11.2012
16:30
Polacy jako pierwsi w Europie polecą nowym Boeingiem 787 Dreamliner
REKLAMA
REKLAMA

Właśnie na jakość obsługi i zwiększenie wygody podróżnych stawia projekt wdrożenia Dreamlinera do floty PLL LOT. Boeing 787 wprowadzi nowy bardzo wysoki standard podniebnych podróży oraz usprawni proces odpraw na lotniskach. Pasażerowie klasy Premium Club podróżujący liniowcem marzeń będą mieli do dyspozycji ekskluzywne biznesowe loże na lotniskach oraz stanowiska Self Check-in, które usprawnią proces odprawy.

Nowy liniowiec jest już w rękach PLL LOT, ale jeszcze nie dotarł do Polski. Dopiero jutro po raz pierwszy pojawi się na lotnisku Chopina w Warszawie. Cała ceremonia powitalna została już skrupulatnie zaplanowana i LOT zaprasza wszystkich miłośników lotnictwa do oglądania specjalnego przelotu oraz pierwszego lądowania nowego Deramlinera. Wydarzenie to zostało przewidziane na godzinę 10:30. Zanim jednak Dreamliner dotknie płyty lotniska przeleci nad pasem startowym na wysokości 50 m, w asyście czterech myśliwców F-16.

Bez wątpienia będzie to wyjątkowa możliwość, aby dokładnie przyjrzeć się maszynie podczas lotu. Po wylądowaniu samolot zostanie powitany salutem wodnym Lotniskowej Straży pożarnej, a następnie podjedzie do stanowiska nr 10 przy terminalu. Po południu Boeing 787 zostanie przeholowany na płytę przed hangarem AMS, gdzie przez PLL LOT zostanie przygotowana główna uroczystość powitalna.

Jeżeli chcecie obejrzeć to wydarzenie powinniście zapoznać się z mapką poglądową lotniska, na której przedstawiciele PLL LOT zaznaczyli wszystkie punkty obserwacyjne z których warto będzie śledzić to wydarzenie.

Mapka z sugerowanymi punktami do obserwacji Deamlinera

- Przylot Dreamlinera jest dla lotniska tak samo dużym wydarzeniem, jak i dla przewoźnika. Wspólnie celebrujemy to wielkie święto i ogromnie cieszymy się, że polscy pasażerowie jako pierwsi w Europie będą mogli doświadczać wrażeń związanych z lotem najnowocześniejszym samolotem świata z lub do Warszawy – mówi Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Pierwsze rejsy pasażerskie Dreamlinera są zaplanowane na początek przyszłego miesiąca  Maszyna będzie brała na pokład nawet 252 pasażerów, a pierwszy lot zaplanowano na 14 grudnia 2012r. Kolejne rejsy są już ustalone i na nie również można rezerwować bilety. Toronto, Nowy Jork oraz Pekin czekają na osoby chcące być jednymi z pierwszych w Europie  które polecą nowym Boeingiem.

Jednak tanio nie będzie. Bilety z Warszawy do Chicago zaczynają się od 2550 zł. Cena dotyczy oczywiście klasy ekonomicznej, ale warto tu zaznaczyć, że jej prestiż bije wszystkie inne klasy ekonomiczne na głowę. Taniej wychodzi latanie Dreamlinerem po Europie, szczególnie jeżeli skorzystamy dodatkowo z środowych promocji LOTu.

Promocyjne ceny biletów Dremaliner
REKLAMA

Jeżeli jesteście głodni dodatkowych informacji o nowym samolocie Polskich Lini Lotniczych LOT zapraszam Was do mojego pierwszego wpisu o Dreamlinerze oraz na specjalną oficjalną stronę poświęconą tej maszynie.

Jeżeli wybieracie się na Lotnisko Chopina i będziecie obserwować lądowanie i uroczyste powitanie Boeinga 787, nie zapomnijcie podzielić się swoimi zdjęciami oraz filmami w komentarzach. Osobiście nie będę miał możliwości zobaczyć na żywo tego wydarzenia, więc zdaję się na Waszą relację!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA