REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Liniowiec marzeń już za miesiąc pojawi się w Europie. Pierwszym klientem będzie... polski LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT jako pierwsze w Europie wprowadzają do swojej floty Dreamlinera. Maszyna ta to prawdziwa rewolucja na rynku lotniczym i to nie tylko pod kątem technologicznym, czy eksploatacyjnym. Nowy Boeing 787 zostanie odebrany przez PLL LOT już w listopadzie, a pierwsze rejsy pasażerskie zaplanowane są na styczeń.

25.09.2012
19:13
LOT wprowadza do floty Dreamlinera, Boeinga 787
REKLAMA
252 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

LOT od dawna przygotowuje się do wprowadzenia nowej maszyny do swojej floty. Boeing 787 wprowadzi nowy wysoki standard, ale nie tylko podczas podniebnych podróży. Aby w pełni spełnić oczekiwania wymagających klientów lotniska, specjaliści LOTu przygotowują specjalne ekskluzywne biznesowe loże. W miejscach tych pasażerowie klasy Premium Club będą mogli oczekiwać na swój lot.

Maszyna prezentuje się dumnie i wszystkie dostępne na dziś materiały prezentujące ją zapierają wręcz dech w piersiach. LOT specjalnie z okazji wprowadzenia Dreamlinera odświeżył swoją stronę internetową, gdzie zamieszczono wiele ciekawych informacji odnoście maszyny jak i zaplanowanych najbliższych lotów. Boeing 787 będzie wyróżniał się na tle konkurencji, bardzo wysokim komfortem podczas obsługi na lotniskach oraz podczas przelotów. Specjalna kompozytowa konstrukcja, mniejsze zużycie paliwa oraz znacząco niższy poziom hałasu to bez wątpienia cechy, które są domeną nowego Dreamlinera.

LOT informuje również, że zmienił wytyczne dotyczące współpracy z partnerami. Efektem tych działań ma być podniesienie jakości świadczonych usług, na co składają się wspomniany Bussines Lounge - dostępny w Warszawie na lotnisku Chopina - oraz stanowiska Self Check-in. Pasażerowie podróżujący w klasie Premium Club Boeingiem 787 będą mogli skorzystać również z szybkich przejść i będą zwolnieni z długiego i męczącego krążenia po lotniskach.

pierwsze loty boeing 787
REKLAMA

Na stronie lot.com/dreamliner można śledzić informacje dotyczące wdrożenia maszyny do floty LOTu. Jest też ciekawy konkurs 'Pierwsi w Europie' na stronie . Pierwszy lot do Chicago zaplanowano na 16 stycznia 2013 roku. Kolejne przeloty, na które można już rezerwować bilety to rejsy do: Toronto, Nowego Jorku oraz Pekinu. Ceny? Bilety z Warszawy do Chicago zaczynają się od 2550 zł w klasie. Cena dotyczy oczywiście klasy ekonomicznej, ale warto tu zaznaczyć, że jej prestiż bije wszystkie inne klasy ekonomiczne na głowę. Tanio nie jest, ale Dreamliner to przepiękny samolot, więc może warto kupić sobie małe wakacje zamiast... dwóch nowych iPhone’ów 5?

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda Boeing 787 oraz jakie wyjątkowe możliwości oferuje polecam wirtualne zwiedzanie Dreamlinera na stronie dreamliner.lot.com. Największymi samolotami jakie posiada LOT do tej pory są Boeingi 767-300 ER. PLL mają 4 takie maszyny. Na drugim miejscu są cztery Embraery 190-200. Samoloty te mogą pomieścić odpowiednio 247 i 112 pasażerów. Dla porównania Boeing 787 będzie zabierał w rejs jednorazowo nawet 252 osoby. Nie wiem jak na Was, ale na mnie liczby te robią wrażenie i mam wielką nadzieję, że w następną delegację Przemek Pająk wyśle mnie właśnie Dreamlinerem :)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA