REKLAMA

Darmowe hotspoty Play Online reklamują internet mobilny

Operator Play nie ustaje w wysiłkach przy promowaniu swojego mobilnego internetu. Na terenie całego kraju można spotkać teraz bezpłatne hotspoty Play Online. Działają na w klubach, kawiarniach, restauracjach i pubach, a na liście znajdują się teraz 172 lokale, między innymi na terenie Warszawy, Szczecina, Łodzi i Poznania. Warto zapoznać się z mapą hotspotów, bo darmowego dostępu do sieci nigdy za wiele.

12.11.2012 18.54
Hot Spoty Play Online dostępne na terenie całej Polski
REKLAMA

Wprowadzenie darmowych hot spotów do wybranych restauracji to bardzo dobry pomysł, ale nie jest przecież nowy i rewolucujny. Coraz więcej lokali gastronomicznych udostępnia swoje sieci Wi-Fi klientom we własnym zakresie, ale z dodatkowych punktów dostępowych fioletowego operatora można się tylko cieszyć. W miastach, które obejmuje akcja, jest ich całkiem sporo i są często blisko siebie.

REKLAMA

Dostęp do sieci Wi-Fi w jak największej ilości miejsc jest istotny. Praktycznie żaden z popularnych Ultrabooków, które przecież są w założeniu sprzętem ultra-mobilnym, nie posiada slotu na kartę SIM. W przypadku iPada Mini wersja wyposażona w LTE jest droższa od podstawowej Wi-Fi o blisko jedną trzecią ceny, a Nexus 7 od Google dopiero niedługo pojawi się w wersji z modemem. Podobnie wygląda to w przypadku tabletów innych firm: brak wersji z modmem albo jest droższa o kilkaset złotych.

Nawet jeśli korzysta się z własnego MiFi, to trzeba oszczędzać akumulator w urządzeniu oraz własny pakiet. Jedno i drugie pozwala zaoszczędzić podłączenie się do hot spotu, co oferuje właśnie Play. Bezpłatny dostęp do sieci ma być możliwy niezależnie od urządzenia z którego chce skorzystać użytkownik: laptopa, tabletu lub smartfona. Informacje o tym jak połączyć się z siecią mają znajdować się w każdej wskazanej restauracji. Mam nadzieję, że obsługa będzie świadoma obecności hotspotów i będzie umiała pomóc użytkownikom mniej obeznanym w technologiach. Z mapą i listą lokalizacji objętych tą promocją możecie zapoznać się na specjalnej podstronie operatora.

play hotspot panorama

Odpowiednie lokalizacje znajdują się na mapie Google. Wielka szkoda, że sporo lokali zaznaczonych na mapie posiadają tylko nazwę i adres. Nie ma odnośnika do strony internetowej, a chcąc dowiedzieć się o lokalu więcej, trzeba się do niego wybrać osobiście. Jeśli chodzi o dobór lokali do akcji, są to zarówno znane puby (jak warszawska Zielona Gęś przy Polach Mokotowskich), małe lokalne punkty gastronomiczne, jak i popularne sieci fastfood (np. Subway).

REKLAMA

Sam reklamowany za pomocą tej akcji internet mobilny Play, mimo możliwości rozdzielenia jednego abonamentu na kilka kart SIM, ma niestety jedną poważną wadę. W przeciwieństwie do ofert telefonów w abonamencie lub na kartę, internet korzysta wyłącznie z nadajników sieci Play i nie łączy się ze stacjami bazowymi Orange i Plusa w ramach krajowego roamingu. Tego nie zmienią nawet najlepsze akcje promocyjne, nadal będzie on bezużyteczny poza terenem największych miast, gdzie konkurencja zapewnia chociaż zasięg EDGE.

Mimo wszystko z chęcią przetestuję usługę Play jak tylko pojawię się w restauracji, gdzie jest ona dostępna i dam znać, jak działa. Niestety nie widzę żadnej w okolicach mojego miejsca zamieszkania, ale jest ponad 30 takich punktów rozsianych po całej Warszawie. Prędzej czy później się na taki natknę i sprawdzę szybkość i stabilność tego połączenia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA