REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

VOD dla dzieci? Coraz więcej ciekawych ofert, także w Polsce

Toys R Us to największa sieć sklepów z zabawkami na świecie, obecna także od roku w naszym kraju. W świecie technologicznym marka pojawiła się pod koniec zeszłego tygodnia za sprawą zaproszenia na konferencję Rovio odnośnie tajemniczego projektu Angry Birds powiązanego z Gwiezdnymi Wojnami. Zabawne, że dzień później ten zabawkowy lider ogłasza start własnego serwisu VOD przy współpracy z firmą Rovi.

08.10.2012
13:02
Toys r us nie tylko z Rovio, ale także z Rovi. Nowy dziecięcy serwis VOD w USA, w Polsce oferta dla dzieci także się rozwija
REKLAMA

Rovio to fińska firma słynąca z stworzenia kultowych Wściekłych Ptaków, a wcześniej zajmująca się produkcją także innych gier mobilnych głównie na zlecenia Electronics Arts. Rovi to dla odmiany amerykańska korporacja, wcześniej nosząca nazwę Macrovision i zajmująca się obecnie cyfrową dystrybucją i zabezpieczaniem treści na różnych nośnikach. To Macrovision jest autorem jednych z pierwszych zabezpieczeń na kasety VHS, mieszali także przy DRM.

REKLAMA
toysrus


Wracając do Toys R US’a - właśnie została uruchomiona beta wersja serwisu VOD pod adresem toysrusmovies.com. Niestety jak to zwykle bywa, oferta jest dostępna jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych i raczej prędko nie zostanie udostępniona dalej.

Ważnym wydarzeniem jest udostępnienie tam filmu Madagaskar 3 na dwa tygodnie przed premierą na fizycznych nośnikach. Ceny filmów do wypożyczenia zaczynają się od 2,99 dol., natomiast za 5,99 dol. możemy kupić je na zawsze. Serwis wkrótce otrzyma także swoje wersje na urządzenia mobilne oraz platformy Smart TV i set-top-boxy.

toysrusmoviesbeta

Osobiście bardzo mi się podoba idea stworzenia serwisu dla dzieci, choć jeszcze lepszym rozwiązaniem jest stworzenie bogatej sekcji w już działających ofertach przy współpracy np. z takim sklepem jak Toy R us. Ten weekend dla familijnych produkcji w USA obfituje w nowości, ponieważ także LG postanowiło wprowadzić nowe treści do swojej platformy Smart TV. Na razie tylko w USA w usłudze 3D World można wypożyczyć produkcje Disneya w 3D, na czele z trylogią Toy Story.

lgdisneyifa

W naszym kraju oferta VOD dla najmłodszych, podobnie jak ta dla starszych widzów nie jest rewelacyjna, choć i tak miło jestem zaskoczony tym, że Muminki czy Babara znajdziemy w wypożyczalni Iplex. Natomiast bardzo ładny interfejs i ciekawe pozycje ma także specjalnie przygotowany serwis bajki.onet.pl. Także w kilka nowych dubbingowych pozycji wzbogacił się w ostatnim czasie iTunes Store - jest zremasterowany Kopciuszek Disney’a czy Toy Story 2, Auta oraz kilka innych pozycji.

REKLAMA
Iplex bajki vod

Dobrze, że nie zapomina się o dzieciach. Miłe jest też to, że dzięki serwisom VOD, czy też akcji Disneya z wydawaniem wszystkich swoich klasycznych dzieł na Blu-ray w rozsądnych cenach, można zaprezentować najmłodszym tytuły, które przed laty bawiły starsze pokolenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA