REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Smartfony są już z nami od 19 lat. Warto poznać ich historię [infografika]

HTC zamieściło na swoim blogu ciekawą infografikę, która przedstawia burzliwą historię smartfonów. Urządzenia te przeszły długa drogę, gdyż zaczynały jako proste telefony, którym wgrano specjalnie przygotowane oprogramowanie i dodano kilka dodatkowych funkcji. Jesteście gotowi na małą podróż w czasie?

26.10.2012
20:39
Poznaj historię ewolucji smartfonów
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszym punktem na olbrzymim drzewie genealogicznym smartfonów jest The IBM Simon Personal Communicator. Urządzenie trafiło na rynek w 1993 i sprzedało się w ciągu 6 miesięcy w liczbie ponad 50 tysięcy sztuk. Panel dotykowy ułatwiał korzystanie z poczty e-mail, kalendarza oraz kalkulatora. Cena była zaporowa, gdyż w abonamencie sprzęt kosztował 899$, a bez umowy nawet 1099$.

Kolejnym krokiem milowym była bez wątpienia Nokia 9210 Communicator, która trafiła na rynek w 2000 roku i była pierwszym smartfonem z kolorowym ekranem. Warto zwrócić uwagę, że kolorowe wyświetlacze dotarły do branży mobilnej 20 lat po tym, jak zagościły na dobre w stacjonarnych komputerach.

W 2010 roku smartfony podbiły połowę rynku sprzedawanych telefonów komórkowych. Interesujący jest tez fakt, że aż 97% ankietowanych użytkowników inteligentnych komórek odpowiedziało, że chce na nich grać w Angry Birds. Czyżby ta gra stała się już swoistą ikoną popkultury?

REKLAMA
historia smartfonów

.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA