REKLAMA

RockMelt dostępny na iPada. Internetowa przeglądarka pełna przesytu

RockMelt to specyficzne narzędzie - pierwotnie była to nakładka na przeglądarkę Chrome ułatwiająca dostęp do Facebooka, dziś to połączenie przeglądarki, klienta Facebooka, Twittera oraz czytnika treści typu curation. Teraz RockMelt dostępny jest także na iPada.

11.10.2012 12.22
RockMelt dostępny na iPada - społecznościowa przeglądarka internetowa
REKLAMA

RockMelt pojawił się jako oddzielna przeglądarka; był jednak oparty o Chromium. Zapewne wiele osób próbowało z niego choć przez krótki czas korzystać. Ja osobiście dość szybko porzuciłem ten projekt na rzecz zwykłego Chrome'a, a teraz korzystam z Safari. W komputerowej wersji tego projektu rozpraszały mnie dziesiątki ikonek czy alertów.

REKLAMA

Wersję na iPhone'a zupełnie zlekceważyłem, teraz nadeszła jednak aplikacja dla iPada, którą pobrałem i którą jeszcze dziś odinstaluje. RockMelt na tablet nie jest może złym rozwiązaniem - to próba połączenia Flipboarda, przeglądarki oraz klienta Facebooka i Twittera. Razem niestety jawi nam się istny bałagan, szczególnie że przeglądarka aplikuje nam dodatkowo treści polecane przez siebie oraz promowane linki. Szybkie wpisanie adresu także nie jest czymś prostym. Do tego dochodzi jeszcze własna społeczność RockMelt z dodawaniem znajomych, obserwowaniem innych użytkowników, itd.

RockMelt

Pod względem wyglądu nie jest to zła aplikacja, także możliwości wydają się być całkiem spore. Jednak gdy już na starcie witani jesteśmy setką nie interesujących nas treści, to odczuwamy przesyt i przytłoczenie. Może wystarczy przysiąść trochę nad konfiguracją tego narzędzia – proszę bardzo jest to darmowe rozwiązanie, więc każdy może spróbować we własnym zakresie. Ja niestety się poddaję.

Rację mają sami twórcy promując RockMelta hasłem: Not a Browser a WOWser. To rozwiązanie dla osób lubiących czytać o wszystkim, mającym naprawdę sporo czasu. Bardziej widzę ją jako aplikację dla nastolatków, niż narzędzie do efektywnego wykorzystywania dobrodziejstw sieci.

RockMelt2
REKLAMA

Przeglądarki internetowe przez lata ewoluowały do obecnej formy i są podobne zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i pecetach. Wielu próbuje zrobić kolejną rewolucję, szczególnie na iPadzie. Na razie nic takiego jednak nie ma miejsca - żaden Axis bądź też inna alternatywna przeglądarka nie osiągnęła większego sukcesu. Jedynym rozsądnym zamiennikiem Safari na iOS jest Chrome, ale to na szczęście dość tradycyjna przeglądarka.

RockMelt znajdziecie w AppStore, warto samemu przekonać się czy jest dla was czegoś warte. Mi zdecydowanie nie przypadła do gustu. Na szczęście każdy może mieć inny.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA