REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kickstarterowe nowości: Ceramiczny głośnik, zwijarka do słuchawek i Jenga 2.0

Kickstarter to istna kopalnia ciekawych pomysłów, interesujących inicjatyw i nietuzinkowych projektów. Staram się śledzić w miarę regularnie strony z nowymi wpisami i prezentacjami. Często trafiam na urządzenia i sprzęty przydatne na co dzień oraz takie, które na pierwszy rzut oka nie są nikomu potrzebne, ale po oglądnięciu filmiku promującego projekt od razu chce się je mieć. Przygotowałem mały przegląd kickstarterowych nowości.

10.10.2012
14:32
Przegląd kickstarterowych nowości
REKLAMA
REKLAMA

Unmonday 4.3L - ceramiczny głośnik

Unmonday to nowoczesny, unikatowy, designerski głośnik, którego obudowa została wykonana z ceramiki. Urządzenie wykorzystuję funkcję AirPlay, pozwalającą na strumieniowe przesyłanie dźwięku w całym mieszkaniu lub innym pomieszczeniu. Technologia ta jest wykorzystywana zarówno z głośnikami jak i odbiornikami audio-wideo. Apple stworzyło ten protokół i zaimplementowało w swoich urządzeniach. Producenci sprzętu audio szybko zwęszyli biznes i postanowili wykorzystać pozycję i udział w rynku smartfonów, tabletów i komputerów z Cupertino. Dzięki temu standard ten przyjął się i jest obecnie bardzo popularny, a na sklepowe półki co rusz wkraczają nowe głośniki.

Unmonday pozwala na bezprzewodowe połączenie z urządzeniami audio. Ale to nie wszystko. Unmonday może działać w pojedynkę (Mono), w duecie (Stereo) lub w grupie (Surround), dzięki czemu sprawdzi się zarówno na biurku przy komputerze jak i zastąpi małe kino domowe. Jeżeli jesteście ciekawi jak to działa w praktyce obejrzycie wideo i sprawdźcie stronę prezentującą projekt.

Spinee - zwijarka do słuchawek

Splątane słuchawki to koszmar każdego mobilnego melomana. Nieważne kto produkuje te akcesoria i jak bardzo nieplączącymi je nazwie, problem zawsze jest ten sam. Wyciągając słuchawki z kieszeni, plecaka lub torby trzeba poświęcić chwilę na ich rozplątanie. Dodatkowo taki niechlujny sposób ich przechowywania może mieć znaczący wpływ na stan techniczny oraz ewentualne uszkodzenia sprzętu.

Spinee to małe sprytne urządzenie, które pozwoli nam na zwinięcie słuchawek oraz ich ochronę przed zniszczeniem. Sprzęcik ten pasuje zarówno do nowych jak i starych słuchawek Apple. Wszystko wskazuje na to, że unifikacja której trzymają się projektanci i inżynierowie z Cupertino po raz kolejny przynosi widoczne efekty. Dzięki zachowaniu pewnych standardów, twórcy dodatkowych akcesoriów mogą projektować i tworzyć zupełnie nowe urządzenia i rozwiązania, które pozostają kompatybilne z wieloma generacjami urządzeń Apple.

Na filmiku, który znajdziecie na stronie promocyjnej projektu, twórca zwijarki do słuchawek Spinee pokazuje zasadę działania oraz zalety codziennego korzystania z małego urządzenia.

Stow-Away - uchwyt do osłony obiektywu

Każdy fotograf, bez znaczenia czy profesjonalny czy też niedzielno-urlopowy wie, jak częstym problemem jest gubienie osłony obiektywu. Raz dajemy ją do kieszeni, innym razem wrzucamy do torby, a gdy już chcemy ją zamontować na obiektywie ta znika i ginie bezpowrotnie.

Wybawieniem może być bardzo ciekawe i wręcz niezbędne akcesorium o nazwie Stow-Away. Jest to pomysł z rodziny tych niby niezaawansowanych, ale jednak genialnych w swojej prostocie. Stow-Away montujemy do aparatu, przykręcając je do miejsca w którym zwykle mocujemy statyw. Sprytna konstrukcja sprawia, że urządzenie to jest uniwersalne i sprawdzi się przy wszystkich popularnych typach i rozmiarach osłon na obiektyw.

Wideo, które znajdziecie na stronie projektu, zdradza nieco więcej informacji o Stow-Away.

Phystix ™ - czyli Jenga 2.0

Ostatnia nowiną jaką znalazłem niedawno na Kickstarterze jest Phystix. Jest to interesująca gra zręcznościowa z elementami strategii. Phystix może na pierwszy rzut oka nie wygląda jak klasyczna rozrywka dla geeka i fana nowych technologii, ale trzeba przecież pamiętać, że główni bohaterowie serialu The Big Bang Theory lubili zagrać w Jengę.

Phystix
REKLAMA

Idąc tym tropem gra Phystix jest skazana na sukces. Daje znacznie więcej możliwości niż Jenga i wydaje się być znacznie trudniejsza. Zapewne nie jest to najciekawszy ani też najbardziej zaawansowany projekt jaki zadebiutował na Kickstarterze, ale ja z chęcią zagrałbym w Jengę 2.0.

Na stronie projektu znajdziecie wideo,  informacje oraz zdjęcia przedstawiające proces produkcji tejże gry.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA