REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jest miliard aktywnych użytkowników Facebooka! To symboliczny moment

Mark Zuckerberg pochwalił się dziś na Facebooku - a gdzieżby indziej - miliardem zarejestrowanych, aktywnych miesięcznie użytkowników na tym serwisie. To symboliczny moment: na pierwszy (czy ostatni?) miliard czekano już od co najmniej roku, bo jest on przekroczeniem jeszcze niedawno niewyobrażalnej, psychologicznej granicy.  Miliard Facebookowiczów oznacza, że konto na tym portalu ma prawie co siódmy mieszkaniec Ziemi.

04.10.2012
14:03
Facebook ma już miliard użytkowników aktywnych miesięcznie!
REKLAMA

No, może nie do końca, bo aktywne są pewnie też fałszywe, zduplikowane czy źle sklasyfikowane konta - tych, według samego Facebooka i analityków, może być aż 8,7 procenta, czyli 87 milionów. Fałszywe konta są plagą każdego serwisu społecznościowego, jednak w żadnym innym nie robią takiego wrażenia, z powodu skali. Ba, niektóre serwisy uważane za znaczące mają mniej kont ogólnie, niż Facebook ma fałszywych.  87 milionów fałszywek to ponad dwa razy tyle, ile mieszkańców Polski! Zależy więc z której strony spojrzeć, liczba ta jest mała (8,7%) lub duża.

REKLAMA

Mimo wszystko miliard robi wrażenie. Dla samego Facebooka to świetna i nadchodząca w dobrym momencie informacja. Mimo, że miliarda spodziewano się już od dawna i od dawna wiadomo było, że prędzej czy później Facebook go przekroczy, to oczekiwano go z niecierpliwością. To symboliczny moment przekroczenia bariery i pokazania zwłaszcza inwestorom, że Facebook mimo różnych zawirowań, problemów na giełdzie i krytyki związanej z coraz ostrzejszą polityką wprowadzania reklam i monetyzowania użytkowników wciąż twardo podbija świat.

bilion_Facebook

Wydaje się, że na razie nic nie zagraża temu gigantowi i wkracza on na dobre tory - czyli te mobilne. Jak dowiedzieliśmy się ostatnio podczas otwarcia polskiego biura Facebooka coraz więcej użytkowników łączy się z serwisem za pomocą urządzeń mobilnych, a w krajach biedniejszych są to przeważające większości zarejestrowanych osób - bo dla takich osób urządzenie mobilne, smartfon czy ficzerfon, to jedyne urządzenie potrafiące połączyć się z internetem. Facebook wie, że mobilność to przyszłość i chce być na każdym urządzeniu.

REKLAMA

To właśnie w takich miejscach trzeba upatrywać potencjału na przypływ nowych użytkowników i być może... drugiego miliarda? Kto wie.

Aby uzmysłowić sobie potęgę tego miliarda wystarczy pomyśleć, że populacja całej Europy to nieco ponad 700 milionów osób. Całej, łącznie z dziećmi i osobami starszymi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA