REKLAMA

Facebook otwiera biuro w Polsce. Jesteśmy na konferencji!

Jesteśmy właśnie na pierwszej konferencji prasowej Facebooka w Polsce. Po kilku latach od debiutu polskojęzycznej wersji oraz w kilka miesięcy po zdobyciu pozycji numer 1 na rynku polskich sieci społecznościowych, Facebook w końcu doczekał się polskiego biura. Do tej pory polski Facebook podlegał pod europejską centralę w Irandii; dalej będzie pod nią podlegał, ale teraz już bezpośrednio z polskiego oddziału.

27.09.2012 11.19
Facebook otwiera biuro w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Polski oddział będzie nie tylko polskim oddziałem, ale również centrum na tę część Europy. Przedstawiciel Facebooka przekonywał, że to docenienie potencjału polskiego internetu a także wielkiej społeczności, którą tutaj udało się zbudować.

Polskie biuro Facebooka w Warszawie będzie zarządzać aż 30 różnymi państwami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To polski oddział będzie odpowiedzialny za sprzedaż reklam w regionie, to tu będzie się mieściło centrum operacyjne Facebooka na tę część Europy. Na starcie polskie biuro Facebooka będzie zatrudniać ok. 5 osób, ale w miarę rozwoju rynku sprzedaży zatrudnienie będzie się zwiększać.

REKLAMA

Facebook podał także zaktualizowaną liczbę użytkowników Facebooka w Polsce. Aktualnie 9 mln osób odwiedza Facebooka w Polsce na przestrzeni jednego miesiąca, w tym 2,2 mln osób korzystających z urządzeń mobilnych. Łącznie w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej to 46 mln użytkowników, z czego 16 mln użytkowników to użytkownicy mobilni.

Szefem Facebooka na Polskę zostaje Diego Oiva, który jest także szefem pięciu innych lokalnych oddziałów Facebooka w Europie. Docelowo zastąpi go jednak ktoś inny, niewykluczone, że Polak.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA