REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Facebook otwiera biuro w Polsce. Jesteśmy na konferencji!

Jesteśmy właśnie na pierwszej konferencji prasowej Facebooka w Polsce. Po kilku latach od debiutu polskojęzycznej wersji oraz w kilka miesięcy po zdobyciu pozycji numer 1 na rynku polskich sieci społecznościowych, Facebook w końcu doczekał się polskiego biura. Do tej pory polski Facebook podlegał pod europejską centralę w Irandii; dalej będzie pod nią podlegał, ale teraz już bezpośrednio z polskiego oddziału.

27.09.2012
13:19
Facebook otwiera biuro w Polsce
REKLAMA
139 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Polski oddział będzie nie tylko polskim oddziałem, ale również centrum na tę część Europy. Przedstawiciel Facebooka przekonywał, że to docenienie potencjału polskiego internetu a także wielkiej społeczności, którą tutaj udało się zbudować.

Polskie biuro Facebooka w Warszawie będzie zarządzać aż 30 różnymi państwami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To polski oddział będzie odpowiedzialny za sprzedaż reklam w regionie, to tu będzie się mieściło centrum operacyjne Facebooka na tę część Europy. Na starcie polskie biuro Facebooka będzie zatrudniać ok. 5 osób, ale w miarę rozwoju rynku sprzedaży zatrudnienie będzie się zwiększać.

REKLAMA

Facebook podał także zaktualizowaną liczbę użytkowników Facebooka w Polsce. Aktualnie 9 mln osób odwiedza Facebooka w Polsce na przestrzeni jednego miesiąca, w tym 2,2 mln osób korzystających z urządzeń mobilnych. Łącznie w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej to 46 mln użytkowników, z czego 16 mln użytkowników to użytkownicy mobilni.

Szefem Facebooka na Polskę zostaje Diego Oiva, który jest także szefem pięciu innych lokalnych oddziałów Facebooka w Europie. Docelowo zastąpi go jednak ktoś inny, niewykluczone, że Polak.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA