REKLAMA

Google na ratunek użytkownikom Windowsa 8

Windows 8 wydany. Tysiące, o ile nie miliony osób rzuciły się do aktualizacji swoich Windowsów XP, Vista, czy 7 w dobrej cenie (w Polsce 129 zł). Jak już kupią i zainstalują, to może ich spotkać kilka… dziwnych niespodzianek i nie mówimy tu o zupełnie nowym interfejsie użytkownika w nowej wersji Windowsa. W Modern UI nie znajdą bowiem skrótu do swojej ulubionej wyszukiwarki. Jej dostawca, firma Google, przychodzi jednak z pomocą. I to w zabawny kąśliwy sposób.

27.10.2012 17.45
Zainstaluj wyszukiwarkę Google oraz przeglądarkę Chrome na Windows 8
REKLAMA

Microsoft, co zrozumiałe w kontekście dobra firmy, ale niekoniecznie w kontekście użytkownika Windowsa chociażby w Polsce, preinstaluje wyszukiwarkę Bing w Windowsie 8. Bing może i jest całkiem dobrą usługą na macierzystym dla Microsoftu rynku amerykańskim, ale w warunkach polskich jest - bardzo łagodnie mówiąc - daleki od ideału. W Polsce, jak i na wielu innych lokalnych rynkach, zdecydowanie lepiej sprawdza się wyszukiwarka Google'a.

REKLAMA

I dlatego, choć zapewne nie tylko…, Google postanowił przyjść z pomocą użytkownikom Windowsa 8. Przygotował specjalną stronę internetową pod adresem getyourgoogleback.com, skąd za pomocą dwóch kroków - jak sam informuje - pomoże uczynić Windowsa 8 nieco bardziej znajomym.

Te dwa kroki to linki do dwóch aplikacji Google'a przygotowanych specjalnie na Windowsa 8. Jedna to wyszukiwarka Google, a druga to przeglądarka Chrome, którą Google zaleca zainstalować na komputerze z Windowsem 8.

REKLAMA

Oprócz strony internetowej z instrukcją jak pobrać usługi Google na Windowsa 8, Google przygotował także specjalny materiał wideo, który nie pozbawiony jest humorystycznego zacięcia. Warto obejrzeć je do samego końca, bowiem na końcu, niby niewinnie, ale jednak dość stanowczo Google sugeruje… No, nie będziemy Wam psuli zabawy. Sami zobaczcie co sugeruje.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA