REKLAMA

Aktualizacja systemu do Windowsa 8 - jak ją zrobić?

Windows 8 już jest! Połowa redakcji Spider’s Web już uaktualniła swoje Windowsy, ⅓ już Windowsa 8 miała w ten czy inny sposób, a reszta używa Maków:) Ponieważ wciąż powtarzają się pytania “jak uaktualnić do Windowsa 8, ile to kosztuje, czy jest trudne?” postanowiliśmy na nie odpowiedzieć i pokazać, jak zainstalować Windowsa 8 na swoich urządzeniach. Proces jest prosty i nie ma się czego obawiać.

26.10.2012 19.36
Jak zaktualizować system do Windowsa 8?
REKLAMA

Microsoft przygotował specjalną ofertę aktualną do końca stycznia. Posiadacze komputerów z Windowsem XP SP3, Windowsem Vista i Windowsem 7 mogą nabyć ukatualnienie do Windowsa 8 Pro za 129 złotych. Jeśli chcą, mogą dodatkowo dokupić wersję na płycie DVD - kosztuje ona 69 zł. Jeśli ktoś nie chce uaktualniać systemu, bo nie ma Windowsa itp., to może kupić wersję pudełkową za około 249 złotych. Pudełko nie jest jednak opłacalne, a wersję instalacyjną systemu zawsze można zrobić sobie samemu.

REKLAMA

By uaktualnić system potrzebujemy jedynie Asystenta uaktualnienia dostępnego do pobrania z tej strony, karty płatniczej, którą można płacić w internecie, lub konta na PayPalu. No i jeszcze czasu - do pobrania jest około 2 GB danych, plus trzeba doliczyć około godziny.

1
1i5

Po pobraniu Asystent sprawdzi system i kompatybilność, a następnie poinformuje, jakie elementy systemu są zgodne i zostaną zachowane, a które mogą przestać działać. Ponieważ mój Windows 7 był niemal czysty - używałam tylko Chrome’a i kilku programów - dowiedziałam się, że tylko 4 elementy wymagają uwagi, w tym Microsoft Essentials czy to, że mój komputer straci autoryzację w iTunes. Warto jednak przejrzeć listę dokładnie i dowiedzieć się, co może działać niepoprawnie na Windowsie 8.

2

Potem jest już banalnie: Asystent zapyta, czy chcemy zachować ustawienia (tylko przy aktualizacji z Windowsa 7, z Windowsa XP i Visty nie ma takiej opcji), same pliki osobiste, czy może “Nic.”. “Nic.” oznacza wyczyszczenie dysku i instalację Windowsa 8 od nowa. Następnie w kolejnych oknach potwierdzimy informację o cenie i dostaniemy możliwość zamówienia DVD. Po potwierdzeniu będziemy musieli wpisać swoje dane i wybrać sposób płatności. Jak już wspominałam można zapłacić PayPalem lub kartą.

3

Jeśli kupiliście komputer objęty promocją, czyli po 2 czerwca 2012 roku, lub planujecie kupić sprzęt z Windowsem 7 do 31 stycznia 2013 roku, to uaktualnienie do Windowsa 8 otrzymacie za 69 złotych. Należy zarejestrować się na tej stronie, po czym w Asystencie wpisać kod promocyjny.

Clipboard01

Po sfinalizowaniu płatności pozostaje już tylko pobrać system. Na adres e-mailowy otrzymujemy klucz produktu. Podczas pobierania niezbędnych plików wciąż można korzystać z systemu normalnie - jeśli macie więc dosyć wolne łącze, jak ja, to z pewnością docenicie taką możliwość.

REKLAMA

Sama instalacja to już czekanie na zainstalowanie. W moim przypadku aktualizacja nie sprawiła żadnych problemów, choć trwała godzinę. Jedynie aplikacja producenta do obsługi kamery potrafi wyrzucić błąd. Wiem jednak, że część (mała, ale zawsze) użytkowników doświadczyła problemów, dlatego przypominam jeszcze raz: zwróćcie uwagę, co wyświetlane jest w Asystencie na monicie o zgodności. Jeśli coś budzi wątpliwości, jakiś poważny i duży program ma sprawić problem, może zastanówcie się nad odinstalowaniem go, a następnie ponowną instalacją już na Windowsie 8.

Microsoft odrobił lekcję: proces aktualizacji jest prosty i stosunkowo przyjemny. Dodatkowo 129 złotych to naprawdę przystępna cena jak na całkowicie nowy system od Microsotu. Osobiście wiem, że nie będę używać go zbyt często, jednak nie wiadomo, jakie ceny Microsoft ustali w lutym:)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA