1. SPIDER'S WEB
  2. Blog Forum

Google integruje YouTube z Google+

Google integruje YouTube z Google+

Tym razem post bardziej informacyjni niż w formie artykułu. Właśnie zauważyłem, że Google zaktualizowało usługę YouTube zarówno pod względem szaty graficznej, jak i większej integracji z Google+. Sami możemy zdecydować, czy chcemy korzystać z nowego połączenia. Integracja wiąże się jednak ze zmianą dotychczasowej nazwy i zdjęcia kanału na dane zawarte w profilu Google+, link do kanału pozostaje oczywiście niezmieniony (może nie jest to nowość dla kogoś, na mnie właśnie wymuszono przelogowanie się).

Zakładka naszego profilu na stronie głównej pozostała chyba najmniej zmienionym elementem, a i tak przeszła ona sporą modyfikację. Reszta szaty graficznej została zmieniona diametralnie względem tego, do czego (znowu) zdążyliśmy się przyzwyczaić i co już zacząłem doceniać.

Niestety w przypadku zakładki subskrybcji znikają oznaczenia dotychczas obejrzanych materiałów :( Jednak zakładka prezentuje się dosyć przejrzyście. Niestety nie mogę tutaj wrzucać wszystkich screen’ów, a szkoda, ponieważ po paru chwilach layout powrócił do poprzedniej wersji. Daje to jednak pewien sygnał na przygotowanie się do zmian.

Proces przeglądania proponowanych materiałów wydaje się mieścić więcej pozycji, po chwili użytkowania uważam to za krok w dobrą stronę… chociaż filtrowanie w propozycjach zamiast mniej filmów z nagością w miniaturkach wysypało mi kilka takich propozycji w jednym ciągu ;]

Jeżeli zostałem przelogowany wyjątkowo późno i dopiero teraz widzę te zmiany – wybaczcie za zawracanie głowy, piszę na szybko, jak to z newsami i bez możliwości korekcji :)