REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

CDP.pl - nasze pierwsze wrażenia

Właśnie ruszył serwis Cdp.pl jeszcze z dopiskiem „beta”, jednak już teraz można się przyjrzeć serwisowi, który - jak zapowiadają twórcy - ma dokonać rewolucji w cyfrowej dystrybucji gier w Polsce. O nasze portfele oraz świadomość w głowach graczy serwis rozpoczyna walkę atrakcyjnymi promocjami, w tym na Wiedźmina 2 na czele, aż po polskie premiery nowych tytułów.

11.10.2012
13:33
Ruszył Cdp.pl projekt oferujący cyfrową dystrubucję gier w Polsce
REKLAMA

Do serwisu możemy dostać się poprzez logowanie w serwisach Facebook oraz Google+, możemy również założyć osobne konto do korzystania tylko z jego zasobów. Oprócz oferty bogatej w tytuły gier, do naszego użytku oddano również forum dyskusyjne podzielone na 4 kluczowe działy.

REKLAMA
Rusza cdp.pl 5

Tym, co na pewno przyciągnie uwagę graczy są promocje. Tych aktualnie mamy dokładnie trzy, ale dotyczą one aż 50% upustu na zakupy gier. Grami objętymi promocją są Two Worlds II Game of the Year w cenie 34,99 złotych, Arcania – Gothic 4 w cenie 14,99 złotych oraz Wiedźmin 2 Zabójcy Królów w cenie 29,99 zł!

Rusza cdp.pl 6

Dostępne gry zostały podzielone na 5 podstawowych kategorii: Bestsellery, Preordery (w której dostępny jest m.in. Chivalry za 79,99 zł), Promocje, o których chwilę wcześniej pisałem, sekcja z polskimi grami mająca promować rodzime produkcje, oraz  ostatnia piąta kategoria, która dotyczy gier w cenie do 10 złotych.

Rusza cdp.pl 7

Na tę chwilę w ofercie Cdp.pl jest ponad 30 tytułów gier i jak można się domyślać, oferta będzie sukcesywnie poszerzana. Zakup tytułów jest banalnie prosty i niczym nie różni się od innych zakupów, jakich dokonujemy w internecie.

Wybrane tytuły dodajemy do naszego koszyka po czym przechodzimy do sekcji płatności, które są realizowane przez PayU. Po dokonaniu płatności zakupione przez nas tytuły trafią na wirtualną półkę, z której na nasz dysk będziemy mogli pobrać tytuły tyle razy, ile chcemy oraz z dowolnego komputera, o czym zapewniają twórcy serwisu.

Niestety, jak to często bywa w pierwszych chwilach istnienia nowego serwisu, jest on oblegany, dlatego też występują problemy z jego dostępnością. Ciężko więc zwiedzić wszystkie jego zakątki, jakie dziś zostały udostępnione. Niemniej jednak po tym krótkim obcowaniu z serwisem trzeba przyznać, że odnosi się wrażenie, iż wszystko jest na właściwym miejscu i w przystępnych cenach. Można nawet pół żartem pół serio powiedzieć, że nawet poznaniak skusi się na Wiedźmina za 30 złotych...

REKLAMA

Teraz twórcy serwisu muszą teraz czekać na ruch ze strony graczy, bo to w ostatecznym rozrachunku od nich zależy powodzenie serwisu oraz jego dalsze losy. Od jakiegoś czasu obserwuje wśród swoich znajomych tendencję do kupowania elektronicznych treści jak muzyka, książki czy właśnie gry. Możliwe, że polski gracz dorósł już do momentu, gdy zamiast szukać cracków do gier będzie szukał takiego sklepu jak Cdp.p,l a wtedy, o ile ceny oferowanych gier go nie odstraszą, to zapewne kupi niejedną grę.

Wszystkie składniki konieczne do odniesienia sukcesu na rynku cyfrowej dystrybucji gier w Polsce są na stole, teraz od kucharza (graczy) zależy czy Cdp.pl okaże się ciastem z zakalcem czy też łakomym kąskiem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA