REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aplikacja mobilna e-nnovation 2012 może być wzorem dla konkurencji

Rozpoczął się właśnie drugi dzień konferencji e-nnovation w Poznaniu. Relację kilku najciekawszych wykładów i paneli dyskusyjnych, które odbyły się pierwszego dnia możecie przeczytać już na Spider’s Web. Tymczasem chciałem Wam zaprezentować aplikację mobilną, którą stworzono specjalnie na potrzeby tej konferencji, gdyż charakteryzuje się ona bardzo wysoką funkcjonalnością i może być wzorem dla innych programów tego typu.

16.10.2012
12:08
Aplikacja mobilna e-nnovation to nie tylko mapa i agenda konferencji
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy byłem jeszcze w drodze na e-nnovation 2012 dostałem maila z informacją, że można już pobrać mobilny program, który ułatwi nie tylko trafienie do hotelu, ale również będzie kieszonkową agendą imprezy. Proces instalacji i weryfikacji użytkownika został bardzo dobrze przemyślany. Po pobraniu aplikacji z Google Play zostałem poproszony o zeskanowanie kodu QR lub wpisania hasła, które zostało mi przesłane w mailu pod indywidualnym dla mnie linkiem. Po wykonaniu tej czynności program automatycznie rozpoznał mnie jako Mateusza Nowaka i mogłem już zarządzać moim kontem i profilem.

Aplikacja mobilna e-nnovation 2012

Aplikacja jest dostępna zarówno dla urządzeń z Androidem w wersji +2.2, jak i dla urządzeń z iOS 6. Szkoda, że twórcy nie zadbali o kompatybilność wsteczną w przypadku iPhone’a oraz iPada. Nowy iOS jest na tyle młodym systemem, że nie powinien być jeszcze traktowany jako warunek konieczny do zainstalowania dodatkowego oprogramowania. Użytkownicy iPhone’ów żartowali, że stanęli przed trudnym wyborem: „albo aplikacja e-nnovation, albo normalne mapy”.

Program udostępnia wiele ciekawych funkcji i może zastąpić drukowaną formę agendy, w której mamy możliwość dodawania interesujących nas wykładów i paneli dyskusyjnych do kalendarza oraz oceniania prezentacji. Taki feedback od publiczności jest cenny dla organizatorów i pozyskane informacje mogą zostać następnie przeanalizowane i wykorzystane do wprowadzenia zmian i poprawek w przyszłości.

Aplikacja mobilna e-nnovation 2012

Bardzo ciekawą i przydatną funkcją programu mobilnego e-nnovation jest możliwość przeszukiwania bazy wszystkich zaproszonych osób. Na liście są wszystkie vipy, prelegenci, słuchacze oraz przedstawiciele mediów. Aplikacja umożliwia zaproszenie ich do swoich znajomych, wysyłanie wiadomości oraz umówienie się na spotkanie. Ta ostatnia funkcja została bardzo dobrze wykonana. W odpowiedniej zakładce mamy możliwość wybrania osoby, z którą chcemy się spotkać, następnie wybieramy na mapie hotelu miejsce oraz określamy datę i godzinę. Takie zaproszenie zostaje przesłane do wybranego przez nas użytkownika i następnie pozostaje już tylko czekać na odpowiedź.

Aplikacja mobilna e-nnovation 2012
REKLAMA

W aplikacji mobilnej została również zaimplementowana funkcja pozwalająca na ocenienie i glosowanie na wybrany przez nas startup. W ramach imprezy e-nnovation odbył się konkurs dla startup’owców, w finale którego zwycięska drużyna zgarnie czek na 10 tys. euro. Wszyscy goście wyposażeni w aplikację mobilną mogą głosować na swojego faworyta.

Więcej o startupach, które przeszły do finału napiszę w kolejnej części relacji z e-nnovation 2012.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA