REKLAMA

Zuckerberg przyznał, że HTML 5 to był błąd, a Facebook za późno postawił na mobilność

12.09.2012 08.20
Zuckerberg przyznał, że HTML 5 to był błąd, a Facebook za późno postawił na mobilność
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie wczoraj napisałam  o Firefox OX, systemie mobilnym od Mozilli opartym na HTML, gdy kilka godzin później Mark Zuckerberg w wywiadzie podczas TechCrunch Disrupt przyznał, że postawienie na HTML 5 w swoich mobilnych aplikacjach było błędem. -Największym naszym błędem było za mocne postawienie na HTML 5 zamiast na natywność, HTML 5 po prostu nie był jeszcze gotowy. 

To odważne wyznanie, bo przez dwa lata Facebook był ogromnym orędownikiem HTML 5. Jednak idzie w parze z ostatnimi działaniami Facebooka: nie tak dawno na iOS pojawiła się w pełni natywna aplikacja Facebooka, która zebrała bardzo pozytywne recenzje, a chwalona jest przede wszystkim za szybkość działania, czyli to, co w poprzedniej ios’owej aplikacji, jak i zresztą tej na Androida, leży i sprawia problemy.

Zuckerberg powiedział, że Facebook będzie szedł w kierunku natywnych aplikacji i niedługo pojawi się taka również na Androida – „gdy będzie gotowa”. HTML 5 posłuży tylko do tworzenia mobilnej wersji serwisu, dostępnej z przeglądarki. To bardzo ciekawe informacje, zwłaszcza w połączeniu z tym, że „Zuck” przyznał, iż Facebook trochę za późno postawił na urządzenia mobilne i stracił dwa lata, podczas których zamiast rozwijać reklamowe formaty mobilne skupiono się na desktopie. Teraz trzeba nadrabiać.

Co ciekawe Mark Zuckerberg poinformował, że Instagram ma już 100 milionów użytkowników, ale Facebook nie ma wobec niego żadnych planów – „pozwoli aplikacji rosnąć”. No i dał do zrozumienia, że Facebookofona nie będzie, bo trafiłby tylko do niewielkiej części użytkowników, a serwis nie chce się zamykać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA