REKLAMA

Rok tvn playera - nowe funkcje, ciekawe dane

Usługa tvn player jest jedną z najbardziej interesujących w naszym kraju. Co prawda ogranicza się przede wszystkim do biblioteki produkcji TVN oraz partnerów stacji, ale dobre wykonanie oraz atrakcyjna dla sporej grupy zawartość sprawiają, że to ważny produkt na rynku. Wreszcie doczekał się nowej funkcji pozwalającej na swobodną zmianę urządzeń podczas oglądania.

24.09.2012 17.39
tvn player
REKLAMA

Platforma VOD grupy TVN dostępna jest już od ponad roku – wersja przeglądarkowa pojawiła się pod koniec sierpnia, a w listopadzie pojawiły się także wersje mobilne oraz aplikacje na Smart TV. Od początku dopingowaliśmy to przedsięwzięcie - jeszcze przed startem rozmawialiśmy z jej twórcami.

REKLAMA

W ramach celebracji roku funkcjonowania tvn player serwis przedstawił parę liczb. W usłudze jest dostępne ponad 6,5 tysiąca materiałów wideo, których obejrzenie zajęłoby ponad 120 dni. Całkowita liczba wyświetleń to 230 milionów.

Bardzo interesująco przedstawia się też rozkład urządzeń na których oglądane są pozycje z tvn player. Z poziomu platform Smart TV w sierpniu wyświetlono 16% wszystkich treści, natomiast z urządzeń mobilnych zaledwie 8%. Reszta należy więc do komputerów. Czyżbyśmy nie lubili oglądać seriali na telefonach i tabletach? Wydaje się, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest brak możliwości zapisania pozycji do obejrzenia w trybie offline, jak to jest możliwe w przypadku Ipla.

Najważniejsze jednak, że od dziś dostępne są dwie nowe funkcje. Użytkownicy mogą się teraz zalogować do usługi, co umożliwi dodawanie pozycji do ulubionych. Dzięki temu nie ominą nas kolejne odcinki seriali i programów, a przede wszystkim łatwiej będzie je odnaleźć. Zdecydowanie ważniejszą aktualizacją jest jednak opcja „kontynuuj oglądanie”. Umożliwia ona odtwarzanie na innym urządzeniu danego materiału od momentu w którym wcześniej zakończyliśmy. To funkcja zapowiadana już na konferencji tvn player w listopadzie ubiegłego roku. Ważne, że wreszcie doczekała się premiery. My w najbliższym czasie postaramy się sprawdzić jak działa w praktyce.

REKLAMA

Nowości tvn player, to nie rewolucja – natomiast ważne jest dalsze rozwijanie tego produktu. Osobiście po cichu liczę na poszerzenie bazy produkcji o treści zewnętrzne chociażby te od grupy Canal+. Natomiast silna grupa polonijna wciąż oczekuje oferty tvn player skierowanej właśnie dla nich.

Jubilatowi tvn player, życzymy sto lat, i niech ten nasz sektor VOD jeszcze lepiej się rozwija.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA