REKLAMA

Strefa VOD w Smart TV, czyli kolejna nudnawa usługa wideo na życzenie

Kolejna usługa VOD wchodzi właśnie na platformę Smart TV – Strefa VOD to jeden z mniej rozpoznawalnych serwisów. Debiut w telewizorach Samsunga ma szanse to zmienić. Wciąż jednak pytamy, czy doczekamy się usługi na przyzwoitym poziomie?

27.09.2012 14.25
Strafa VOD nowa usługa w Samsung Smart TV
REKLAMA

Z okazji pierwszych urodzin odświeżenia doczekał się tvn player – jednak to usługa VOD ograniczająca się tylko do „tefałenowskiej” biblioteki materiałów wideo. Jeśli chodzi o ilość treści zdecydowanie przoduje ipla. Jest też wiele mniej lub bardziej rozpoznawalnych serwisów VOD na czele z odświeżonym vod.pl od Onetu. Część darmowa, część płatna, część atakująca wszędobelskimi reklamami.

REKLAMA
strefa-samsung

Brakuje usługi bogatej w nowe treści, a przy okazji także atrakcyjnej cenowo, tak by rzeczywiście było warto płacić za materiały wideo w sieci. Z pewnością iTunes nie jest tym lekarstwem chociażby ze względu na swoje ograniczenia, a przede wszystkim ceny na poziomie standardowych nośników. Na tym tle nie wyróżnia też się Strefa VOD, której aplikacje na platformę Samsung Smart TV mogą pobrać już użytkownicy telewizorów, zestawów kina domowego oraz odtwarzaczy Blu-ray z tegorocznej serii E oraz tam tegorocznej serii D.

strefa-samsung-konto

Strefa VOD to przede wszystkim płatne filmy. Koszt pojedynczej pozycji zaczyna się od 6,50 zł, a kończy na smsie premium za 23,70 zł. Na szczęście jest dostępny także miesięczny abonament na wszystkie pozycje za 29,90 PLN. Oferta filmowa rzeczywiście składa się z wielu nowszych filmów, jednak trudno nazwać ją rewelacyjną to kilka polskich i zagranicznych tytułów które przewijały się przez kina w ostatnich kilkunastu miesiącach. Jest „W ciemności”, „Idy Marcowe” czy „O północy w Paryżu”. W dodatku wszystko psuje dość słaby wygląd strony internetowej. Niestety w tej chwili nie mam dostępu do samego Smart TV chwili by ocenić wygląd i funkcjonalność tej wersji, ale po zrzutach widać, że nie ma rewelacji.

Premiera kolejnej takiej aplikacji dowodzi tylko temu, że jest zainteresowanie wideo w sieci i to także za pomocą Smart TV. Cieszy fakt, że platformy Smart TV się rozwijają zyskując nowych dostawców treści. Niestety obecnie łatwiej jest się zrazić do VOD niż od niego uzależnić. Darmowe serwisy owszem, są alternatywą na wieczór od standardowej telewizji. Jednak płatne nie zachęcają do siebie ani piratów, ani osoby które legalnie kupują płyty Blu-ray czy DVD.

REKLAMA

Strefa VOD nie jest usługą przekonywującą, ale skoro już istnieje to posiadacze platformy Smart TV mogą chociaż ją przetestować. A jest ku temu okazja ponieważ pierwsze 50 tysięcy osób które zarejestruje się po przez telewizyjną aplikacje otrzyma kod na obejrzenie dwóch filmów za darmo.

Wciąż czekamy na coś ekstra, pytanie tylko kiedy?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA