REKLAMA

Samsung i SugarSync - czyli kolejna chmura na niebie

15.09.2012 11.39
Samsung i SugarSync – czyli kolejna chmura na niebie
REKLAMA
REKLAMA

Tekst został pierwotnie opublikowany na Blog Forum Spider’s Web. Blog Forum to nowe miejsce na Spider’s Web, gdzie każdy z Czytelników może publikować własne teksty na tematy okołotechnologiczne, dyskutować z innymi uczestnikami, czy też zasięgać porad na tematy związane z produktami i usługami technologicznymi. Najlepszych autorów Blog Forum nagradzamy smartfonami Nokia Lumia 800 ufundowanymi przez Partnera serwisu Spider’s Web, firmę Nokia. Drugim nagrodzonym został Zenon Techniczny.

W dniu dzisiejszym dostałem e-maila z zaproszeniem do nowej strony internetowej stworzonej przez Samsung’a w ścisłej współpracy z SugarSync. Pierwsze skojarzenie ? Serwis do synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami czyli typowa chmura danych. Po przeczytaniu wiadomości wiedziałem, że się nie myliłem.
Po przejściu pod wskazany adres i zalogowaniu się ( z wykorzystaniem konta Samsung ), ukazuje się ekran powitalny z zadaniami umożliwiającymi zgarnięcie większej ilości pamięci w chmurze. Na start otrzymujemy jej 5 GB, za wykonie zadania 125 MB oraz za polecenie usługi znajomemu (poprzez e-mail bądź serwis społecznościowy ) 500 MB od osoby. Chciałoby się powiedzieć, że jest nie źle ale niestety zawsze znajdzie się coś co nie pasuje 🙂

Zadanie pierwsze, czyli instalacja na komputerze klienta usługi. Klikamy, ściąga się w niecałe 20 sekund ( plik instalacyjny trochę ponad 17 MB ). Instalacja przebiega szybko i sprawnie. Następnie krótka konfiguracja, czyli wybranie folderów do synchronizacji i gotowe.
Przeskakuję do przeglądarki, widzę iż otrzymałem dodatkową pamięć, a więc zmierzam dalej. Zadanie drugie polega na zainstalowaniu klienta na urządzeniu mobilnym. Pod ręką aktualnie mam tylko Samsung’a Wave GT-S8500, więc mam nadzieje że wszystko potoczy się w miarę sprawnie. Niestety po przejściu do ekranu wybrania systemu nie mogę odnaleźć autorskiego systemu Samsung’a. I tutaj właśnie trzeba postawić minusa koreańczykom za brak wsparcia dla bady 🙁 Wspierane systemy to iOS, Android, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile.
Pominąłem zadania, ostatnie cztery służą typowemu zapoznaniu się z usługą. Są to : udostępnienie pliku z użyciem linku publicznego, udostępnienie folderu, upload pliku przy pomocy konta e-mail oraz zaproszenie znajomych ( za każdego 500MB dodatkowej pamięci ).

Usługa powstała we współpracy SugarSync i Samsunga i jak na tą chwilę nie sprawiła mi kłopotów. Oczywiście wymaga to większych i dłuższych testów, jednak na tą chwilę nie jest najgorzej 🙂 Szybka transmisja danych, nienaganna praca klienta w przeglądarce oraz niskie obciążenie komputera przez klienta „stacjonarnego” to obecnie najbardziej widoczne plusy. Martwi mnie jedynie brak wsparcia dla bady ( oczywiście nie prywatnie bo zamierzam przerzucić się na Windows Phone 8 ), jednak świadczy to trochę o tym, iż Samsung nie wspiera swoich wszystkich klientów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA