REKLAMA

Ruszył Steam Greenlight – ponad 700 gier chce dostać się do Steam

03.09.2012 07.06
Ruszył projekt Greenlight czyli platforma dla niezależnych twórców gier chcących dostać się do dystrybucji w Steam.
REKLAMA
REKLAMA

Już w lipcu informowaliśmy o planach Valve dotyczących nowego projektu mającego oddać społeczności zgromadzonej wokół portalu decydujący głos dotyczący tego, jakie gry mają trafić do kanału dystrybucji w Steam. 30 sierpnia oficjalnie ruszył Greenlight. Jak się okazało, spotkał się sporym zainteresowaniem ze strony twórców gier.

Przed uruchomieniem platformy pojawiało się wiele znaków zapytania odnośnie tego, czy ten projekt spotka się z odpowiednim zainteresowaniem. Jak się okazuje zainteresowanie ze strony deweloperów okazało się w ciągu kilku pierwszych dni, bardzo duże. Obecnie w Greenlight jest dostępnych już ponad 700 gier, których twórcy liczą, że przy pomocy poparcia ze strony graczy ich dzieła trafią do dystrybucji za pomocą Steama.

Jak się można było spodziewać gatunki gier pojawiające się w platformie są bardzo różne. Tak, jak ich stopień zaawansowania od strony wykonania, gdyż znajdziemy tam zarówno gry bardzo proste pod względem pomysłu oraz szaty graficznej jak np. Weather Lord, jak i również bardziej wymagające produkcje m.in. Perpetuum.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze jak wysoko zostanie zawieszony próg poparcia ze strony graczy, od którego gra trafi do Steama. To, ile on będzie wynosił zależy właśnie od najbliższych dni.

Znane natomiast są wymagania, jakie trzeba spełnić dodając projekt do Greenlight. Nie są one wygórowane i każdy projekt bez większego problemu je spełni. Konieczne jest posiadanie ikony przedstawiającej zarówno grę, jak i firmę ją tworzącą. Wymagany jest co najmniej jeden film ukazujący gameplay lub przedstawiający koncepcję gry. Posiadanie czterech screenshootów z gry nie powinno również być dla nikogo problemem, jak również kolejny wymóg wobec autorów, czyli opisanie gry wraz ze wstępnymi wymaganiami systemowymi.

Jak widać przystąpienie do Greenlight jest banalnie proste. I należy się spodziewać, że liczba projektów zgłoszonych do przedsięwzięcia będzie stale rosła. Należy sobie oraz Valve życzyć, aby ta liczba rosła głównie za sprawą ciekawych i atrakcyjnych gier, a nie za sprawą wysypu klonów Minecrafta czy też wszelkiej maści symulatorów pociągów, farm itd.

Ponad 700 na tę chwilę zgłoszonych projektów skrywa na pewno niejedną perełkę, czekającą na odkrycie. Teraz pozostało poświęcić trochę czasu i odsiać ziarno od plew. Jeśli znajdziecie coś naprawdę wartego uwagi dajcie znać w komentarzach :).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA