REKLAMA

Przegląd najciekawszych projektów – Intel Business Challenge 2012, cz. 2

Oto obiecana, druga część przeglądu najciekawszych projektów z Intel Business Challange 2012. Jak już wspominałem wcześniej bogactwo tematyczne projektów było naprawdę spore. Wybrałem te moim zdaniem najciekawsze.

26.09.2012 15.41
Przegląd najciekawszych projektów – Intel Business Challenge 2012, cz. 2
REKLAMA

Ciekawym projektem, który dotarł do finałów Intel Bussines Chellenge 2012 jest platforma headscout.me. Startup ten ma pomóc młodym osobom w znalezieniu pracy poprzez stworzenie w sieci specjalneych profili, gdzie będą zbierane informacje dotyczące doświadczenia i posiadanych umiejętności. Platforma ta ma łączyć tradycyjne CV z rekomendacjami pracodawców, u których młody człowiek już miał okazję pracować. Tradycyjny życiorys jest bardzo słabą formą dostarczenia informacji o osobie, która ubiega się o pracę. HeadScout.me będzie pozwalał na tworzenie kreatywnego CV, w którym każdy pracodawca będzie mógł wyrazić swoją opinię i ocenić umiejętności danej osoby. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda przykładowy profil osoby posiadającej konto w tej witrynie.

REKLAMA
headscout 1
headscout 2

Firma Teaching Building z kolei zaprezentowała interesującą technologię budowania domów. Polega ona na stawianiu budynków z prefabrykowanych modułów. Opracowana technologia i dostępne moduły pozwalają na stworzenie trzech typów budynków, które różnią się przede wszystkim rozmiarem.

teachingbuilding

Teaching Building opiera się na wykorzystaniu mobilnych fabryk. Maszyny i ciężki sprzęt może zostać zapakowany na wielkie samochody i dojechać prosto na miejsce budowy. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż pakowanie i wysyłanie gabarytowych modułów z fabryki na miejsce budowy domów i osiedli.

Nazwa firmy wskazuje na to, że zajmuje się ona nie tylko sprzedażą technologii i gotowych domów, ale również edukacją. Teaching Building oferuje specjalne szkolenia, które w połączeniu z przekazywaną wiedzą i technologią pozwalają na wdrożenie nowych osób w tajniki mobilnych fabryk i modułowej budowy domów. Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie na oficjalnej stronie firmy.

IRSee to technologia udostępniająca nowe sposoby przetwarzania obrazów w podczerwieni. Platforma ta pozwala na mierzenie ciepła emitowanego przez przedmioty oraz rozróżnianie chemicznych poziomów energetycznych danej substancji. IRSee może działać jako dodatek do standardowej kamery dzięki przekształceniu podczerwieni do widzialnego światła. Potencjałem tej technologii zainteresował się już duński rząd oraz amerykańska armia.

Ostatnim projektem, który chciałem przedstawić jest Zooplar. Startup ten ma pomysł na nowy sposób interakcji marki z potencjalnymi klientami. Specjalne oprogramowanie uruchamiane z poziomu przeglądarki internetowej pozwala na wykorzystanie kamery jako czytnika otagowanych grafik. Technologia ta nie ma jednak nic wspólnego z brzydkimi kodami kreskowymi lub kodami QR.

Student team Zooplar from from UCC  scoops two awards at the Enterprise Irelandís Think Outside the Box Awards 2012
REKLAMA

W Zooplar tagiem może być normalnie wyglądająca grafika lub zdjęcie. System po odczytaniu takiego symbolu uruchomi w przeglądarce zaprogramowaną wcześniej animację 3D. Podczas prezentacji tej technologii twórcy pokazali działanie wykorzystując specjalny wydruk, który przedstawiał fotografię sportowego samochodu został zbliżony do kamery. Oprogramowanie odczytało tag i na ekranie został wyświetlony trójwymiarowy projekt przedstawiający wspomniany samochód.

Nie zabrakło oczywiście reprezentantów z Polski, o których pisałem już wcześniej. W kolejnej relacji z Intel Business Challenge Europe 2012 postaram się przybliżyć ideę samego konkursu i kilka tajników z tego jak przygotowywały się biorące w nim udział europejskie drużyny. Wieczorem poznamy zwycięzców, którzy zdaniem Jury byli najlepsi na starym kontynencie. Wyróżnione ekipy otrzymają nagrody pieniężne i zakwalifikują się do udziału w światowym finale Global Challenge, który odbędzie się w listopadzie 2012 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA