Tech

Masz iPhone'a z Play? Teraz możesz zdjąć z niego simlocka!

Picture of the author

Ponad 2 miesiące temu Mateusz rozmawiał z rzecznikiem prasowym sieci Play – Marcinem Gruszką na temat zakładania blokad simlock na telefony Apple przez operatora. Play swego czasu dokonał małej rewolucji wśród operatorów sieci komórkowych, rezygnując z takiego zabiegu. W jego ślady poszli inni operatorzy, jedynie Orange postanowiło nie obierać takiej drogi. Dziś na swoim blogu Marcin Gruszka opublikował wpis instruujący jak w łatwy i, co ważne, bezpłatny sposób pozbyć się blokady simlock ze swojego iPhone’a.

Przepis na ten zabieg wydaje się banalnie prosty:

1. Wyłącz telefon

2. Włóż kartę SIM innego operatora niż Play z wyłączonym kodem PIN

3. Włącz telefon

4. Podłącz telefon do komputera z zainstalowanym programem iTunes, za pomocą kabla z pudełka i poczekaj aż pojawi się ekran z napisem „Wymagana aktywacja”

5. Jeżeli na ekranie komputera pojawi się komunikat: „Nie można było aktywować iPhone’a. Spróbuj później”, kliknij „OK.” aby go zamknąć

6. Odblokuj telefon

7. Kliknij przycisk „Połącz z iTunes” a następnie przycisk „Dalej”

8. Odłącz telefon od komputera i ponownie podłącz aby aktywować telefon

9. Po chwili telefon zacznie szukać sieci. Jeżeli włożona karta jest aktywna zaloguje się do sieci. Simlock zdjęty.

Rzecznik jednak zastrzega, że gdyby cała procedura nie zakończyła się sukcesem, należy skontaktować się z Obsługą Klienta, uprzednio przygotowując numer IMEI swojego smartfona, gdyż konsultant na pewno o niego poprosi.

Niestety nie udało nam się uzyskać informacji czy iPhone 5, który już niedługo pojawi się w ofercie operatora będzie pozbawiony simlocka w momencie sprzedaży.

źródło: blogplay.pl

 

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst