REKLAMA

iOS6 na iPhonie 3GS - zadziwiająco sprawnie i szybko (wideo)

20.09.2012 08.43
iOS6 na iPhonie 3GS - zadziwiająco sprawnie i szybko (wideo)
REKLAMA
REKLAMA

Jedną z niewątpliwych przewag Apple’a nad bezpośrednią konkurencją na rynku mobilnym jest fakt, że jest dostawcą zarówno sprzętu, jak i oprogramowania do niego. To pozwala chociażby na to, aby na naprawdę leciwym sprzęcie pozwalać instalować najnowszą wersję systemu operacyjnego. Tak jest chociażby w przypadku iPhone’a 3GS – modelu, który na rynku jest już ponad 3 lata (premiera w czerwcu 2009 r.). Apple udostępnia mu najnowszą wersję iOS6 i – jak można się przekonać na poniższym materiale wideo – działa ona na tym starym smartfonie całkiem sprawnie.

Jakże odmienna to sytuacja chociażby w stosunku do rynku Androida. Nie dość, że najnowsze wersje systemu Google’a są w dniu premiery dostępne jedynie dla garstki użytkowników (w zasadzie dla tych, którzy posiadają sprzęty marki Nexus), to na dodatek posiadacze dwuletnich, czy nawet rocznych smartfonów najczęściej nie dostają w ogóle możliwości zainstalowania najnowszej wersji OS na swoim sprzęcie.

Naprawdę warto pamiętać, że iPhone 3GS ma trzy lata, a mimo tego zainstalujemy na nim najnowszy iOS. To tak, jakby wymagać od Samsunga, żeby na Galaxy S udostępniał system Android w wersji 4.1. Ba, koreański producent odmówił posiadaczom Galaxy S aktualizacji do wersji 4.0 (co nie oznacza, że nie da się jej zainstalować).

iOS6 w iPhonie 3GS jest oczywiście okrojony – nie znajdziemy tu nie tylko Siri, ale także nawigacji turn-by-turn, funkcji flyover w nawigacji czy listy czytania w offline – ale mimo wszystko stabilność, a przede wszystkim szybkość działania systemu może robić wrażenie, oczywiście jeśli uwzględnimy fakt ograniczonych możliwości sprzętowych tego smartfona. Przypomnijmy, że wyposażony jest on w jednordzeniowy procesor o taktowaniu zaledwie 600 MHz oraz 256 MB pamięci RAM.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA