REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Intel zmienia zdanie w sprawie Clover Trail?

18.09.2012
15:13
Intel zmienia zdanie w sprawie Clover Trail?
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje jakoby Intela Atom „Clover Trail” nie był wspierany przez Linux ponieważ gigant zaprojektował go wyłącznie z myślą o Windows 8 ( www.spidersweb.pl/2012/09/procesory-intel-clover-trail-nie-beda-obslugiwaly-systemu-linux.html )

Okazuje się, że Intel rozpoczął prace nad przeniesieniem Androida na Clover Trail, dzięki czemu producenci będą mogli zaprezentować w niedługim czasie urządzenia z systemem od Google, bądź dual boot. Prócz tego, największy na świecie producent układów scalonych ma w planach zbudowanie platformy wyłącznie skierowanej dla otwartych systemów.

Podstawą Androida, jak wszyscy wiemy, jest Linux w związku z czym, nawet jeżeli Intel nie wprowadzi zmian bezpośrednio do źródeł jego jądra, niezależni programiści zrobią to za niego, opierając się nie tylko o dokumentacje (nawiasem mówiąc świetną, zachęcam któregoś razu do spojrzenia goo.gl/pCs01 ) ale również o to co znajdą w zielonym robocie.

Dziwi mnie jednak postępowanie Intela, zwłaszcza że jest „Platinum Member” Linux Fundation (wsparcie organizacji kwotą przynajmniej 0,5 mln $). W związku jednak z zapowiedzią o przyszłym układzie, z którego będzie wykluczony system Microsoftu, sprawa robi się trochę klarowniejsza. Po prostu gigant z Santa Clara postanowił skupić swoje siły na dopracowaniu oprogramowania dla konkretnego układu.

Teraz pozostaje czekać jak Intel wywiąże się z obietnic. Szczerze mówiąc, chciałbym móc mieć wybór systemu między Android, a Windows 8 bądź wręcz w ogóle ale z możliwością wgrania sobie, którejś z ulubionych dystrybucji Linuksa.

Źródło: ComputerWorld.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA