REKLAMA

HBO Connect - społecznościowy serwis dla miłośników Gry o Tron wkrótce w Polsce

21.09.2012 13.12
HBO z serwisem społecznościowym w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Nadawcy telewizyjni dwoją się i troją aby zachęcić widzów do oglądania swoich produkcji. Muszą to robić, wszak internet nie zabije nigdy telewizji, ale może ją znacząco zmienić. To dzięki sieci oraz dodatkowym urządzeniom jakim są tablety i smarfony telewizja ulega transofrmacji – jest bardziej osobista, mobilna itd. Od października z nowymi formami uatrakcyjnienia wizji startuje HBO Polska.

HBO to amerykańska stacja telewizyjna znana na całym świecie przede wszystkim ze swoich genialnych serialowych produkcji. Wystarczy wspomnieć „Zakazane Imperium”, „Grę o Tron” czy „Newsroom”. HBO to także twarde zasady jeśli chodzi o udostępnianie swoich produkcji. Przed końcem sezonu danego serialu produkcja nie jest dostępna w innych serwisach VOD jak np. iTunes Store, a jedynie w subskrypcyjnej usłudze HBO GO, która w większości przypadków wymaga dodatkowo abonamentu o operatora telewizji kablowej czy satelitarnej.

HBO GO stał się już jednym z atrakcyjniejszych produktów VOD na całym świecie. Nie znam statystyk, ale to prawdopodobnie także najpopularniejsza płatna usługa VOD w naszym kraju. Amerykański nadawca jednak na serwisie wideo online nie poprzestaje i chce, by jego stacja była bardziej społecznościowa. Dlatego też w kilku krajach został uruchomiony HBO Connect. Ta usługa zostanie udostępniona także w Polsce już od następnego miesiąca.

HBO Connect to niestety nie jest żadne rewolucyjne przedsięwzięcie. To nic innego jak portal umożliwiający komentowanie poszczególnych produkcji, odcinków, aktorów itd. Z dodatkowymi informacjami na ich temat, mini grami, czatami z aktorami oraz funkcjami łączącymi ten mini społecznościowy serwis z Twitterem oraz Facebookiem. Dla fanów produkcji HBO może to być jednak całkiem ciekawa propozycja. W pierwszej fazie HBO Connect dostępny będzie tylko przez tradycyjną stronę internetową, jednak jego prawdziwą wartością będzie wersja mobilna.

Jeśli HBO Connect zostanie dobrze zrobiony w wersji mobilnej to ma szansę stać się pierwszą w Polsce aplikacją dla drugiego ekranu. Jedną z idei nowej telewizji jest możliwość uzyskania dodatkowych treści korzystając z telefonu lub tabletu podczas oglądania filmu, serialu czy programu na telewizorze. Na razie jednak nikt tego potencjału w Polsce nie wykorzystał. Siedząc na kanapie najczęściej przeglądamy tradycyjne serwisy społecznościowe, czy robimy zupełnie coś innego. W przyszłości taki serwis jak HBO Connect mógłby zagościć także w ramach telewizji hybrydowej, czy też w postaci aplikacji Smart TV.

Samej usłudze HBO Connect trudno jest wróżyć większy sukces w naszym kraju. Szczególnie, że w USA serwis ten opiera się w dużej mierze na Twitterze, który w Polsce jest jedynie miłym folklorem. Jeśli uda się stworzyć znaczącą, żyjącą społeczność, to będzie dobrze.

Najważniejszy jest fakt, że telewizje dostrzegają potrzebę interakcji, angażowania widzów oraz wykorzystania przy tym wszelkich dostępnych nowinek technologicznych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA