REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

“E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu” - wyniki konkursu

Książka-zbiór wywiadów z osobami, które tworzyły podwaliny polskiej Sieci, “E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu”, miała dziś premierę. O tym czy warto ją przeczytać nie ma co dyskutować - to kopalnia wiedzy i informacji. Przy okazji przeprowadziliśmy konkurs, w którym do wygrania było pięć kodów na książkę. Mieliście przedstawić najważniejsze postacie polskiego Internetu oraz uzasadnić, dlaczego akurat ta. Oto 5 zwycięskich komentarzy:

27.09.2012
21:37
“E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu” – wyniki konkursu
REKLAMA

Michał Głuszak: Najważniejszą postacią w historii polskiego internetu był dla mnie... mój tato. To on ciężko pracował na to, żebym miał swój pierwszy komputer. Nigdy nie miałem Atari czy Commodore, bo te uchodziły powszechnie za zabijacze czasu, bo dostarczały dzieciakom głównie gry. Ale gdy pojawiły się sensowne desktopy, nie miał wątpliwości: to będzie przyszłość, to moje dziecko musi mieć.

Wkrótce potem poszedłem do liceum i tu po raz pierwszy zetknąłem się z Internetem. Jednak 45 minut lekcji tygodniowo to było zdecydowanie za mało dla dzieciaka, który właśnie zorientował się, że ma świat pod ręką. Wyniki NBA, wyszukiwanie czego chcę na altavista.com, dostęp do newsów na yahoo.com, dyskusje z kumplami z całej polski o żużlu - to wszystko po kilku kliknięciach. Musiałem mieć internet w domu! Tato też to szybko zrozumiał.

Nie wiem, czy gdyby wiedział, że pewnego dnia przyjdzie rachunek na 1 000 zł za miesiąc siedzenia na necie zdecydowałby się na ten krok, ale podpięliśmy Internet. Wszyscy 30-latkowie i starsi na pewno pamiętają ten dźwięk modemu wydzwaniającego numer dostępowy. To była moja ulubiona melodia. :)

Dzisiaj żyję z Internetu i utrzymuję z niego rodzinę. Trudno, żeby ktoś był dla mnie ważniejszy, niż mój tato. :)

REKLAMA

Michał Aleksander: Najważniejsza postać? Chyba Arjan Bakker. To dzięki niemu dzisiejszy e-commerce wygląda tak, jak wygląda, a kiedy ktoś chce coś sprzedać w Internecie to po prostu mówi, że "sprzeda to na Allegro". W serwisie, którego nazwa funkcjonuje nie tylko jako określenie serwisu, ale jest utożsamiana z transakcjami w sieci. To ogromne osiągnięcie.

SebQ: Moim zdaniem najważniejszą postacią polskiego internetu był Piotr Waglowski. Był on pierwszym polskim bloggerem(choć sam nie wiedział co to blog). Pokazał on, że w internecie można łatwo wyrazić swoje zdanie i dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Zaczął swoją blogową karierę już w 1997 r.

Patryk Strzemiecki: Paweł Tkaczyk, zarabia na życie opowiadaniem historii.

Może nie zajmuje się tworzeniem internetu w tak wielkim stopniu jak Rafał Agnieszczak. Lecz dla mnie jest wizjonerem nowoczesnego marketingu. Dostrzega wszystkie trendy jeszcze w ich zarodku. Portafi wykorzystać nowoczesne media do budowania marki i moim skromnym zdaniem jest świetny w tym co robi. Napewno bardzo przyczynia się do rozwoju internetu w Polsce.

Właśnie czytam jego książkę - jest świetna.

REKLAMA

Jakub: Dla mnie zdecydowanie najważniejszą postacią był (i nadal jest) Paweł Wimmer, bo uczynił tajniki tego, jak internet się tworzy, dostępnymi dla przeciętnego zjadacza chleba :-) Na jego kursach wychowało się wielu webmasterów (gorszych i lepszych, ale jednak), a teraz dzięki niemu wujek Google na argumenty na potwierdzenie swojej tezy, że G+ jeszcze nie umarło ;-) To tylko nieliczne jego zasługi, które warto wymienić na gorąco, choć oczywiście w sumie jest ich znacznie więcej. Wielki człowiek, a przy tym szalenie skromny i uczynny. Pracuś, jakich mało :-)

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt pod tym adresem!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA