REKLAMA

Dobrze jest pracować w Microsofcie! Surface, Windows Phone 8 oraz Windows 8 PC dla każdego!

14.09.2012 07.56
Microsoft rozda swoim pracownikom Surface, Windows Phone 8 oraz Windows 8 PC
REKLAMA
REKLAMA

Warto być pracownikiem Google, gdzie na wypadek naszej śmierci firma zapewnia duże wsparcie finansowe dla rodzin pracowników. To nie wszystko – Google doskonale dba również o obecnych pracowników, oferując im szereg bezpłatnych usług oraz, m.in. pełnopłatne urlopy z okazji narodzin dziecka dla rodziców. Za to Microsoft postanowił wyróżnić swoich pracowników czymś innym. Czymś, co fani nowych zdobyczy technologii lubią najbardziej – tabletami, telefonami oraz komputerem z najnowszym wydaniem Windowsa.

W tym tygodniu odbyło się coroczne spotkanie pracowników Microsoftu w Key Arenie w Seattle, podczas którego CEO firmy zapowiedział, iż każdy z ponad 90 tysięcy pełnoetatowych pracowników firmy otrzyma pakiet urządzeń z Windows 8 do użytku w domu oraz w pracy. W skład tego zestawu urządzeń wchodzą: tablet Surface RT, smartfon z Windows Phone 8 oraz komputer z Windows 8.

Czego chcieć więcej? W zasadzie Ballmer mógł jeszcze dorzucić aparat fotograficzny lub telewizor, a już chyba nikt nie narzekałby na pracę dla Microsoftu. Możliwe, że zostawił sobie furtkę na przyszły rok.

Tym zabiegiem Microsoft bez wątpienia poprawił sobie, przynajmniej nieznacznie, statystyki urządzeń z nową odsłoną swojego OSa. Nie jest to pierwszy tego typu zabieg firmy tworzącej Windows. Już pod koniec 2010 roku jej pracownicy otrzymali telefony z Windows Phone 7. W tym roku CEO Microsoftu zaszalał i trzeba to powiedzieć wprost.

Zapewne chce przekonać w pierwszej kolejności swoich pracowników do porzucenia urządzeń z Androidem oraz iOS. Jeśli nie uda mu się przekonać własnych pracowników do ekosystemu Windows 8, to klientów, którzy maja zapłacić za ten sprzęt w sklepie będzie jeszcze trudniej.

Można psioczyć na Microsoft, że to wielka korporacja, ale warto odpowiedzieć sobie – kiedy,o ile w ogóle, otrzymaliśmy od pracodawcy więcej, niż musiał nam dać. Wtedy okazuje się, że może warto sprzedać swoją duszę Google‘owi, Microsoftowi, czy innym wielkim koncernom, które starają się dbać o swoich pracowników w większym stopniu niż muszą to czynić.

A że darowanemu koniowi… to pracownicy powinni być zadowoleni.

źródło: geekwire.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA