REKLAMA

Czy Play odmieni służbę zdrowia?

Przeglądając listę usług mojego operatora telefonicznego, uwagę zwróciła opcja wykupienia pakietu medycznego. Wydało mi się to niecodzienne w gronie darmowych minut i "grania na czekanie". Trochę pogooglowałem i - rzeczywiście - to nowa i całkiem świeża opcja w Play. 

26.09.2012 19.03
Operatorzy komórkowi pośredniczą w oferowaniu ubezpieczeń medycznych
REKLAMA
REKLAMA

Operator dogadał się z grupą ubezpieczeniową Cardif Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce i wybranym klientom oferować będzie opcję ubezpieczeń medycznych w kilku różnych wariantach i pakietach.

Cała atrakcyjność powyższej ofert w dużej mierze polegać ma na tym, że specjalne ubezpieczenie miałoby pomóc w uniknięciu kolejek, dodatkowych skierowań i całej powszechnej w różnych aspektach polskiej służby zdrowia biurokracji.

Jako posiadacz pakietu medycznego w Play zyskalibyśmy dostęp do następujących specjalizacji:  internista, pediatra, lekarz rodzinny, ginekolog, okulista, dermatolog, chirurg, alergolog, urolog, kardiolog, laryngolog i gastrolog. Wszystko to w ramach prywatnej sieci placówek z Grupy LUX MED. Jest ich na terenie kraju około 700. W skład pakietu wchodzą też podstawowe badania, zniżka na usługi stomatologiczne oraz darmowe podstawowe zabiegi dentystyczne w postaci zapobiegania próchnicy czy regularne przeglądy stanu naszego uzębienia.

Jeśli chodzi o pakiety medyczne, Play przygotował dwa warianty (tradycyjny i MAX) w trzech różnych pakietach: bezpośrednio dla abonenta, dla abonenta i jego partnera lub dziecka oraz najbardziej złożony: dla abonenta, partnera i do dwójki dzieci (trzecie ma pecha). Cenowo prezentuje się to w następujący sposób:

Ceny pakietów:

REKLAMA

Pakiet

Opłata

Pakiet Medyczny – Indywidualny

53,50 zł

Pakiet Medyczny – Partnerski

99,00 zł

Pakiet Medyczny – Rodzinny

125,50 zł

Pakiet Medyczny – Indywidualny MAX

76,50 zł

Pakiet Medyczny – Partnerski MAX

121,50 zł

Pakiet Medyczny – Rodzinny MAX

152,00 zł

Inicjatywa jest ciekawa, choć cenowo wcale nie konkurencyjna (podobny pakiet ma konkurencja z Orange i zaoferowała go w lepszej cenie, co jasno wskazuje, że mamy tu do czynienia po prostu z tradycyjną formą pośrednictwa operatorów). Zastanawiam się również czy aby operator pośredniczący w sprzedawaniu ubezpieczeń medycznych nie jest zwiastunem nowej epoki. Być może to tylko ubrana w ładny strój, troskę i ważne słowa gra wstępna do całej gamy pośrednictwa przy sprzedaży ubrań czy sprzętu AGD.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA