REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Upadek OnLive? Co z współpracą z Ouya?

17.08.2012
22:28
Upadek OnLive? Co z współpracą z Ouya?
REKLAMA
REKLAMA

Według niepotwierdzonych doniesień firma OnLive, która dostarcza gry w oparciu o chmurę dla Androida, iPada czy iPhone zwolniła dziś cały zespół.

Źródła, blisko związane z OnLive , poinformowały Mashable, że podczas porannego spotkania cały personel otrzymał wypowiedzenie umowy. Wspomniano również o możliwości ponownego zatrudnienia przy przyszłych projektach, jednak nie określono jakich.

Źródło donosi również, że wielu pracowników obwinia dyrektora generalnego za upadek firmy, ponieważ nie chciał przyjąć żadnej z ofert sprzedaż firmy. Krążące plotki mówią, że spółka może w przyszłości prowadzić jedynie działalność licencyjną, ponieważ posiada w swoim portfolio wiele patentów związanych z dostarczaniem treści w oparciu o chmurę, zwłaszcza w rozwiązaniach 3D.

To dość zaskakujące informacje. OnLive dopiero co rozpoczął współpracę z Ouya (www.spidersweb.pl/2012/07/onlive-zagosci-na-ouya-i-belgii-sa-zdjecia-pada-nowej-konsoli.html), która miała wnieść wiele gier do ekosystemu taniej konsoli.

Tego typu informacje, nie biorą się z nieba i śmiem wątpić ich nieprawdę. To nie tylko potwierdziło by plotki o nieudolnym CEO, ale również o niepoważnym podejściu do kontrahentów. Najgorsze w tym wszystkim jest, że ucierpią zewnętrzni dostawcy treści, a nie sam winowajca. OnLive nadal ma czym handlować – patentami, a te są coraz więcej warte w obecnym świecie technologii.

Źródło: Mashable.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA