REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tablety z Windows RT tanie jak barszcz? Na to się zapowiada

17.08.2012
18:35
windows 8 start
REKLAMA
REKLAMA

Serwis The Verge podał bardzo ciekawa informację. Otóż tablety z Windows 8 będą kosztować 600 do 700 dolarów, a ich odpowiedniki z procesorami ARM będą o 200 do 300 dolarów tańsze. Tak przynajmniej twierdzi szef amerykańskiego oddziału Lenovo, David Schmoock.

W wywiadzie dla Bloomber Schmoock przyznał, że tablety z Windows RT będą agresywnie walczyć na rynku konsumenckim za pomocą ceny. Oznacza to, że urządzenie takie będzie kosztować 300-400 dolarów, co jest bardzo niską ceną. Może to też oznaczać, że częściowo potwierdzą się plotki sprzed kilku dni, według których Microsoft Surface będzie kosztować tylko 200 dolarów. Oczywiście jest to cena sporo przesadzona, jednak jak widać, koszt o połowę większy jest w zasięgu ręki. Oczywiście pod warunkiem, że producenci sprzętu nie zrezygnują z dużej części zysków.

WindowsRT

Podejrzewam, że Microsoft sam będzie bardzo agresywnie promować Windows RT i nie tylko dopłaci do swojego tabletu, ale też do urządzeń konkurencji. Dopłata ta jednak nie musiałaby oznaczać tego, że Microsoft faktycznie dorzuciłby pieniądze ze swojej kieszeni. Wystarczyłoby zwolnienie z opłaty licencyjnej Windows RT, która podobno wynosi 85 dolarów, co jest kwotą co najmniej porażającą. Jest to niemal połowa ceny Google Nexus 7.

Możliwe jest też, że oprócz tego firma Ballmera faktycznie zechce wspomóc bezpośrednio niektórych producentów wydających tablety z Windows RT, tak jak wsparła Nokię, czyli za pomocą bezpośrednich dopłat. Microsoft tworząc kosztującą miliard dolarów kampanię promującą Kinecta oraz dodając studentom do każdego laptopa kosztującego co najmniej 699 dolarów darmowego Xboksa 360 pokazał, że stać go na dopłacanie do swoich produktów po to, by klient był jak najbardziej zadowolony i wrócił do produktów tej firmy. W tym przypadku jest to o tyle ważne, że Redmond dopiero buduje swoją pozycję na rynku urządzeń mobilnych i nie przekona do siebie użytkowników nawet najlepszym sprzętem i oprogramowaniem. Musi mieć coś więcej. Tym czymś może być właśnie bardzo niska cena.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA