REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Project Hell - Techland pracuje nad polskim Dark Messiah of Might & Magic

28.08.2012
12:57
Techland pracuje na Project Hell polską grą fantasy dla osób, które zjadły już na gatunku zęby.
REKLAMA
REKLAMA

Techland to najbardziej zasłużone polskie studio tworzące gry i obok CD Projekt RED oraz People Can Fly (choć nie wiadomo jak długo polskim) – zdecydowanie najlepsze. Nic zatem dziwnego, że zapowiedzi nowych gier wzbudzają zainteresowanie.

Rok 2011 był bardzo ważny dla Techlandu (patrz: Czy polski Techland gra już w pierwszej lidze?). Polska firma zaserwowała nam dwie duże, wyczekiwane także na zachodzie premiery. Call of Juarez: The Cartel okazał się niestety bardzo przeciętny i trudno prognozować czy nie spalił aby cenionej i lubianej marki w oczach amerykańskich graczy. Całe szczęście, Dead Island pomimo różnych głosów rozczarowania, jakoś się obroniło. Można nawet powiedzieć, że jej pozycja wraz z upływem czasu nieco się umacniała.

Dlatego też Techland nie traci czasu i w zaciszu pracuje nad kolejną odsłoną swojej polegającej na mordowaniu zombiaków produkcji. Studio ma jednak zdecydowanie bardziej ambitne plany, otworzyło jakiś czas temu kolejne studio w stolicy i ściąga ekspertów od tworzenia gier także od najbliższej konkurencji.

Być może pierwszym efektem tej współpracy będzie nowa gra o tytule Project Hell. Jak na razie wiemy o niej niestety niewiele: na pewno akcja zostanie ukazana z perspektywy pierwszej osoby, zaś sami twórcy zdecydowali się umieścić ją w klimatach fantasy. Taki opis na pierwszy rzut oka przypomina mi (z nowszych gier) Dark Messiah of Might & Magic, który zaprezentował sporą porcję nie do końca wykorzystanego potencjału.

Historia Project Hell (nie martwcie się, to na szczęście tylko tytuł tymczasowy) jest zresztą bardzo zabawna. Okazało się, że w Techlandzie żyją grami cały czas i jeden z pracowników po godzinach postanowił dodać trochę czarowania i wymachiwania wielkim dwuręcznym mieczem do Dead Island. Przełożonym spodobało się to jednak do tego stopnia, że uformowali dla niego zespół i nakazali pracować nad odrębną grą. Techlandowski American Dream!

Twórcy na swoim blogu (gdzie opublikowano już kilka artworków) dodają również, że planują stworzyć kawał naprawdę solidnego fantasy dla osób, które zjadły już na gatunku zęby. Ma być klimatycznie i mrocznie, bez ekscesów w postaci wróżek.

Nie do końca jeszcze wiadomo jak traktować Project Hell – czy projekt w ogóle wypali, czy będzie traktowany jako pełnoprawna konkurencyjna produkcja, jakimi kanałami ma zamiar dystrybuować go Techland. Tradycyjnie już dla polskich produkcji, trzymamy jednak kciuki!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA