REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Powrót do szkoły to nie tylko zeszyty i podręczniki, to też usługi telekomunikacyjne - nowa oferta Netii

28.08.2012
16:00
Netia z szybszym internetem oraz szerzej dostępną Telewizją Osobistą.
REKLAMA
REKLAMA

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych w Polsce okres powrotu do szkoły to nie czas znaczących obniżek cen sprzętu elektronicznego. Zamiast nowoczesnych tabletów w marketach królują notesy, które nawet nie synchronizują się z żadną aplikacją. Trend ten jednak się zmienia, na powrót do szkół oraz uczelni najbardziej liczą usługodawcy.

Start Virgin Mobile na krótko przed pierwszym września nie jest przypadkiem, podobnie jak lapotopowa oferta sieci Play. Nie od dziś wiemy, że pre-paid to ta forma korzystania z usług telefonii komórkowej z której korzystają ludzie młodzi. Także przed rozpoczęciem roku szkolnego coraz więcej osób wyposaża się w laptopy oraz dostęp  do internetu.

Na jesień swoją ofertę przygotowali także operatorzy stacjonarnego internetu. Orange zrezygnował z niskich prędkości Neostrady i nadal promuje FunPackHD. Na ruchy dawnej Telekomunikacji Polskiej odpowiedziała oczywiście Netia, która część usług wykonuje także na infrastrukturze należącej do TP S.A..

Za 45,90 zł miesięcznie osoby będące na łączach TP mogą otrzymać internet o prędkości do 10 Mb/s, natomiast na łączu Netii za tą samą cenę dostępnie jest dwukrotnie większa prędkość – 20 Mb/s. Router Netia Spot abonenci otrzymują bezpłatnie. Przy czym Netia zaznacza, że popularny w Neostradzie LiveBox dzierżawiony jest za 10 złotych miesięcznie. W korzystnych cenach Netia ma też duże prędkości – za 65,90 zł można uzyskać dostęp do internetu z prędkością 50 Mb/s lub 100 Mb/s w zależności od dostępnej technologii. Niestety to wciąż oferta skierowana do centrów miast  i osiedli w największych polskich miastach. Mieszkając na przedmieściach ciężko jest nawet myśleć o sieci szybszej niż te 10 Mb/s. Jednakże dobrą wiadomość stanowi fakt, iż nowa oferta szybkiego internetu jest o 14 złotych tańsza niż poprzednia.

Osób które nie mają internetu jest coraz mniej, jednak Netia oferuje także abonament „Internet na start” w której abonament w ramach sieci własnej kosztuje 29,90, a w przypadku infrastruktury TP S.A. 35 złotych.

Podobnie jak operatorzy kablowi oraz Orange – Netia przygotowała pakiety łączone Tripleplay czyli internet, telewizja oraz telefon. Za 79,90 zł abonenci po za dostępem do internetu otrzymują dostęp do Telewizji Osobistej (także na liniach TP S.A.) gdzie oferowanych jest kilkadziesiąt kanałów nadawanych w tradycyjny sposób oraz wciąż rozwijająca się oferta usług VOD na czele z HBO Go, Kinoplex, Ipla oraz tvn player. Za dodatkowe 10 złotych abonenci mogą otrzymać taryfę telefoniczną Wieczory i Weekendy. Natomiast za dodatkowe 15 złotych dostępna jest telewizyjna oferta Multiroom.

Operatorzy zbroją się na jesienną ofensywę. Widać także, że usługa Telewizji Osobistej wciąż jest rozwijana. Wrześniowa kampania jest jednak tylko preludium do oferty świątecznej. To najgorętszy okres dla operatorów telewizyjnych, a teraz są nimi także operatorzy telefonii stacjonarnej i mobilnej. Czekamy więc na kolejne pozytywne informacje o obniżkach cen, wyższych prędkościach oraz szerszej dostępności nowych technologii dostępu do internetu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA