REKLAMA

Play zmiótł konkurencję? Tablety i laptopy za darmo, stosunkowo niskie abonamenty

20.08.2012 11.25
Play pokazuje nową ofertę mobilnego internetu
REKLAMA
REKLAMA

Byliśmy dziś na konferencji Play dotyczącej nowej oferty dostępu do mobilnego internetu. Jest ona skierowana głównie do uczniów i studentów, którzy już niebawem wrócą do swoich szkół i uczelni. Oferta skupia się na sprzedaży głównie urządzeń mobilnych, takich jak laptopy i tablety. Play będzie sprzedawał każde z 24 dostępnych urządzeń za… 0 złotych. Dodatkowo do każdego sprzętu będzie dodany pakiet danych wielkości 5GB miesięcznie. Cena miesięcznej umowy będzie zależeć od wybranego sprzętu i długości zobowiązania (24 lub 36 miesięcy).

W ofercie Play znalazły się netbooki, laptopy i przenośne konsole do gier. Niestety Play jeszcze nie umieścił pełnej oferty, pojawi się ona dziś w godzinach popołudniowych bądź wieczornych. Wszystkie urządzenia będzie można zakupić w salonach Play już od jutra. W trakcie konferencji pojawiły się wątpliwości co do gwarancji urządzeń z oferty. W końcu sprzęt otrzymany za darmo ciężko uznać za kupiony, w związku z tym wiele osób obawiało się, czy po ewentualnej odsprzedaży urządzenia będą miały gwarancję. Rzecznik Play powiedział jednak, że z gwarancją nie będzie najmniejszego problemu i do każdego zakupionego produktu zostanie dodany dowód zakupu, który będzie respektowany przez serwisy producentów.

Pracownicy Play powiedzieli również, że zawsze w końcówce roku liczba klientów kupujących mobilny  internet zwiększa się i spodziewają się dużego zainteresowania nowa ofertą. Jeśli będzie opłacalna, na pewno wiele osób się nią zainteresuje. Zbadajmy więc, czy warto zainteresować się propozycją Play. Nie będziemy robić tego na podstawie laptopów, które mają najróżniejsze specyfikacje. Wybierzemy nowego iPada 16GB Cellular+WiFi, który zapewne będzie jednym z najbardziej pożądanych towarów w ofercie czwartego operatora.

W sklepie Apple zapłacimy za niego 2599 zł. Jeśli podpiszemy z Play trzyletni kontrakt, co miesiąc będziemy za niego płacić 119,90 zł. Oznacza to, że w ciągu trzech lat wydamy na niego 4316,40 zł. Gdy odejmiemy od tego cenę urządzenia i podzielimy na 36 miesięcy, okaże się, że za 5GB danych zapłacimy 47,71 zł. Jeśli podpiszemy umowę na dwa lata, to miesięczny koszt kontraktu wyniesie 149,90 zł, a cała jego suma tylko 3597,6 zł. Oznacza to, że za sam 5GB pakiet internetu miesięcznie zapłacimy jedyne 41,61 zł. Zwłaszcza druga oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna.

Ceny pozostałych notebooków, konsol i tabletów przeanalizujemy już za kilka godzin, gdy Play wyda kompletny cennik.  Jesteście zainteresowani ofertą Play? Ja muszę przyznać, że zrobiła na mnie wrażenie i być może zastanowię się nad skorzystaniem z niej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA