REKLAMA

Ouya nawiązuje współpracę z XMBC

08.08.2012 11.21
Ouya nawiązuje współpracę z XMBC
REKLAMA
REKLAMA

Założyciel projektu, Julie Uhrman, ogłaszając plany związane z Ouya, powiedział, że chciałby aby było to coś więcej niż konsola do gier. Osoby, które udzieliły wsparcia projektowi, są tego samego zdania i dzięki ich wnioskom, start-up nawiązał współpracę z XMBC.

Dla tych co jeszcze nie mieli okazji poznać Ouya to informuje, że jest to głośny projekt konsoli do gier działającej w oparciu o Androida, który osiągnął niewiarygodny sukces na Kickstarterze zbierając już pierwszego dnia milion dolarów, gdy cel został wyznaczony na 950 tys. XMBC natomiast to multimedialny odtwarzacz, dostępny obecnie na Windows, Linux, Mac OS w tym Apple TV oraz Xbox.

Programiści XMBC zobowiązali się, że ich odtwarzacz osiągnie status stabilnego wraz z wypuszczeniem na rynek konsoli. Można jednak sądzić, że mimo braku nawiązania oficjalnej współpracy, stało by się to, ponieważ ponad jedna trzecia zespołu wsparła Ouya na Kickstarterze. Teraz programiści otrzymają dostęp do prototypu. „Rozmowy między nami są we wczesnej fazie, ale są pozytywne” informuje wpis na stronie projektu.

To kolejna, po OnLive (www.spidersweb.pl/2012/07/onlive-zagosci-na-ouya-i-belgii-sa-zdjecia-pada-nowej-konsoli.html), nawiązana współpraca i należy sądzić że nie ostatnia, ponieważ twórcy Ouya słuchają głosu użytkowników.

Obecny stan konta to 7,5 mln $, jednak Ci wszyscy którzy mają chęć wesprzeć projekt nadal mają szansę ponieważ zbiórka kończy się dopiero jutro (www.kickstarter.com/projects/ouya/ouya-a-new-kind-of-video-game-console).

Źródła: XMBC.org, RedOrbit.com, ArsTechnica.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA