REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

OnLive zagości na Ouya i... w Belgii. Są zdjęcia pada nowej konsoli

31.07.2012
20:23
ouya
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio możemy coraz więcej usłyszeć o konsoli Ouya. Okazuje się jednak, że mimo zastosowania podzespołów znanych z mocnych smartfonów oraz tabletów, urządzenie to może stać się konsolą, na którą będą wychodzić nie tylko tytuły indie z małymi wymaganiami, ale też gry z piękną grafiką, takie jak BattleField 3 czy Crysis 2. Zapewne wielu z Was zastanawia się, jak to jest możliwe. Odpowiedź leży w chmurach.

Ostatnio pojawia się naprawdę dużo informacji na temat OnLive – pierwszej usługi streamingu gier. Najważniejsza z nich mówi, że OnLive będzie działać na kosztującej 99 dol. konsoli Ouya wyposażonej w układ Tegra 3. Musimy przyznać, że jest to świetne posunięcie. Z jednej strony użytkownik może grać w darmowe gry lub tytuły sprzedawane w formie Free2Play, a z drugiej strony streamować najnowsze produkcje. Oznacza to, że Ouya staje się ciekawym kąskiem także dla zwykłych graczy, a nie tylko dla zapaleńców. Rozwiązano też w ten sposób problem małej liczby tytułów startowych dla nowej konsoli. Jest to współpraca opłacalna dla obu firm.

Oprócz tego OnLive właśnie dotarł do Belgii. Usługę uruchomiono we współpracy z operatorem Belgacom. Funkcjonalność jest taka sama jak w innych krajach. Kto wie, może OnLive zechce wykorzystać stagnację na rynku konsol i niebawem pojawi się też w Polsce? Mamy na to dużą nadzieję.

Wracając do Ouya, twórcy konsoli zaprezentowali swój kontroler. Muszę przyznać, że jego wygląd mnie nie porwał. Pamiętam jednak, że kiedyś nie podobał mi się pad od Dreamcasta oraz pierwszego Xboksa. Po wzięciu ich do rąk, okazało się, że są to najlepsze kontrolery jakich używałem. Jeśli jednak komuś nie będzie podobać się ten pad, to Ouya zapewne będzie obsługiwać większość kontrolerów dostępnych na rynku. W końcu ma otwarte SDK.

Muszę przyznać, że idea Ouya obsługującej OnLive naprawdę mi się spodobała. Jeśli OnLive wejdzie do Polski, na pewno kupię tę konsolę. Nie dość, że kosztuje ona grosze, to naprawdę starczy na długie lata, zapewne na dłużej niż konsole obecne na rynku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA