1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Nowy Kindle Fire z dwoma ekranami?

Amazon chce stworzyć tablet z dwoma ekranami. Czy tak będzie wygladał Kindle Fire II?

Amazon uzyskał patent na tablet z ekranami po obydwu jego stronach. Wniosek, który został złożony jeszcze w lutym 2011 roku został wreszcie zaakceptowany. Amerykańska firma najprawdopodobniej chce by jego nowy tablet wyróżniał się znacznie na tle konkurencji, jakim są m.in. iPad oraz Nexus 7.

Jeden z ekranów miałby być matrycą LCD, drugi ekranem e-ink znanym z czytników elektronicznych książek. Cała gama czujników miałaby śledzić położenie tabletu tak, by uruchamiać wyświetlacz, którego w danej chwili chcemy używać.

Zastosowania takiego rozwiązania są oczywiste. Do czytania e-booków, prasy itp. wykorzystamy e-ink, który jest znacznie przyjaźniejszy dla oczu użytkownika, a dodatkowo wykorzystuje znacznie mniej energii elektrycznej. Gdy będziemy chcieli skorzystać z urządzenia jak z tradycyjnego tabletu wtedy wykorzystamy drugi ekran. Cały projekt wydaje się być rozwiązaniem problemu, jak zjeść i mieć ciastko.

Zamiast posiadania dwóch urządzeń już wkrótce może wystarczyć jedno, ale od Amazonu.

Największe „ale” stanowi kwestia tego, jak zostanie rozwiązany problem ochrony ekranów przed porysowaniem oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi. W tradycyjnych konstrukcjach nie martwimy się specjalnie o tył urządzenia, jednak teraz i o niego trzeba będzie się zatroszczyć.

Oczywiście, o ile takie urządzenie ujrzy światło dzienne. Dużym zaskoczeniem byłoby gdyby był to już Kindle Fire II, którego będziemy mogli najprawdopodobniej ujrzeć 6 września. Niemniej jednak pomysł jest bardzo innowacyjny.