REKLAMA

Kindle Fire – wyprzedany! Czas na jego następcę

30.08.2012 14.56
Kindle Fire wyprzedany. Prawda czy sprytny zabieg marketingowy w przeddzień premiery nowego tabletu od Amazonu?
REKLAMA
REKLAMA

Dziś Amazon chwali się wynikami sprzedaży Kindle Fire i niejako zapowiada jego następcę. Mając na względzie, iż obecny model został wyprzedany zdobywając pokaźny udział w rynku w USA, najrozsądniejszym posunięciem będzie zaprezentowanie już wkrótce nowego modelu tabletu.

W ciągu nieco ponad 9 miesięcy, jakie w sprzedaży jest tablet od Amazonu, zdobył on już 22% rynku sprzedaży w tym segmencie urządzeń. Mając w pamięci, że nie jest to urządzenie idealne i znacznie w mojej ocenie ustępuje m.in. Nexusowi 7, który ma zdaniem Google pokazać, jak mają wyglądać i działać tablety z Androidem, w siedzibie Amazonu musiały pojawić się butelki szampana podczas świętowania tak dobrych wyników sprzedaży.

Według informacji opublikowanych przez firmę tablet ten zdobył ponad 10 tysięcy 5-cio gwiazdkowych opinii na temat urządzenia i od wprowadzenia go do sprzedaży jest najlepiej sprzedającym się produktem od Amazonu.

Teraz czas na pewną łyżkę dziegciu w stosunku do „sukcesu” Amazonu. Według danych IDC na temat światowego rynku tabletów w 2012 roku, w II kwartale tego roku amerykańska firma posiadała tylko 5% udziałów na świecie. W porównaniu do Apple z 68, 2% wynik ten jest bardzo mizerny.

źródło: idc.com

Amazon nie podaje też żadnych dokładnych danych dotyczących liczby sprzedanych egzemplarzy tabletu. Ciężko zatem zweryfikować, czy wyprzedanie Kindle Fire nie było planowanym zabiegiem oczyszczenia magazynów przed premierą nowej odsłony urządzenia, przy czym Amazon podając taką informację prasowa dał firmie trochę pozytywnego rozgłosu na kilka dni przed konferencją prasową, którą zapowiedział już na 6 września.

Nawet jeśli przyjąć, że informacja prasowa oraz puste magazyny Amazonu są spowodowane wielkim zainteresowaniem ze strony klientów, to sukces ten ma charakter bardzo lokalny. W Europie tablet nie odniósł sukcesu i jest raczej traktowany jako ciekawostka. Możliwe, że nowa odsłona Kindle Fire to zmieni – w Wielkiej Brytanii Amazon udostępnił dziś swój App Store- ale póki co pozostaje cierpliwie czekać do 6 września.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA