REKLAMA

Na stronach z ofertami pracy w Apple'u znalazło się ciekawe ogłoszenie...

13.08.2012 13.34
Na stronach z ofertami pracy w Apple'u znalazło się ciekawe ogłoszenie...
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że Apple szykuje ekspansję na polski rynek detaliczny słychać od dawna. Nie dalej jak rok temu rozmawiałem z pewnym człowiekiem, który rękę dałby sobie uciąć na potwierdzenie tego, że w ciągu roku Apple otworzy swój własny Apple Store w Warszawie. Rok minął, Apple Store’a w Polsce nie ma, a ja poluję na rękę znajomego. Tymczasem na stronach z ofertami pracy w Apple’u znalazło się ciekawe ogłoszenie – Apple szuka kogoś, kto objąłby stanowisko Channel Programmes Exec Retail, Poland.

Przekładając na nasze, Apple szuka szefa trade marketingu, czyli kogoś, kto byłby odpowiedzialny za działania promocyjno-marketingowe w punktach sprzedaży w Polsce. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju akcje sprzedażowe, promocje, organizację specjalnych wydarzeń, premier, zorganizowanych happenningów, czy organizacji głośnych otwarć nowych sklepów.

Wprawdzie w szczegółowym opisie głównych obowiązków dla ogłaszanego wakatu Apple mówi o ‚partnerach dystrybucyjnych’ (channel partners), co raczej wskazywałoby na to, że ten ktoś będzie wspierał już istniejące sklepy partnerów Apple’a w Polsce, np. iSpoty, ale przy okazji można wyczuć coś więcej.

Chociażby jedno z otwierających zdań:

This would include retail development and design, new store opennings and on-going traffic generation programs

jest na tyle enigmatyczne, że równie dobrze może oznaczać chęć budowy własnej sieci sklepów Apple’a w Polsce. Warto zresztą dokładnie przeczytać, czego wymaga Apple od głównego trade marketingowca na lokalnym rynku, bo rzuca to nieco więcej światła na charakter działań sprzedażowych firmy.

Może to tylko stanowisko, które ma pomóc resellerskiej sprzedaży w Polsce. Nawet jeśli tak, to i tak wygląda na to, że Apple zaczyna bardziej przykładać się do swojej obecności w Polsce. Po udostępnieniu sklepu online, skąd polscy klienci mogą bezpośrednio od Apple’a zamawiać sprzęt, po otwarciu iTunes Store na rynek polski, czas na mocniejsze działania detaliczne.

Kto wie – może i my doczekamy się geniuszy Apple’a w Polsce 🙂

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA