REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

LG Optimus L9 - nie każdy smartfon musi służyć do dowodzenia Wszechświatem

30.08.2012
17:47
LG Optimus L9, solidny średniak z dobrą baterią i ciekawą klawiaturą.
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj koreański koncern LG zaatakował swoim flagowcem Optimusem G z nowym Snapdragonem, dziś prezentuje model L9, przeznaczony dla mniej zamożnych, ale nie koniecznie do mniej wymagających klientów.

Jak twierdzą twórcy smatfona jest on kontynuacją stylistyki całej serii urządzeń „L” i nie można zasadniczo odnieść innego wrażenia. L9 to smartfon o grubości ponad 9 milimetrów, wyposażony w ekran 4,7 cala IPS. Sercem tego urządzenia jest dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1GHz. Do tego pamięć RAM wynosząca 1GB i mamy całkiem znośny smartfon.

Całość dopełnia 4GB pamięci wewnętrznej. Tak jak w przypadku Optimusa G, tak i w tym przypadku mamy do dyspozycji pojemną baterię (2,150mAh). Nie jest to flagowy model smartfona, dlatego też aparat ma 5 megapikseli, natomiast przednia kamera do wideorozmów posiada tylko rozdzielczość VGA.

Ciekawostką jest wyposażenie telefonu w autorską aplikację QTranslator, która pozwala wykonać zdjęcie danego tekstu, a później przetłumaczenie go na jeden z 64 języków. Obecnie funkcja taka w, po aktualizacji aplikacji Tłumacza Google nie jest już aż tak atrakcyjna dla konsumentów, gdyż obydwie aplikacje wydają się dublować. Niemniej jednak producent postanowił się nią pochwalić

Bardziej wartą uwagi jest funkcja My Style Keypad, która dostosowuje klawiaturę do czynności, w jakiej jest używana, ale również do tego, czy użytkownik jest lewo czy prawo ręczny. My Style Keypad dostosuje odpowiednio klawiaturę ekranową również gdy będziemy pisać trzymając telefon w poziomie.

Oczywiście urządzenie to działa pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich i jest pełne kompromisów tak, aby jego cena była atrakcyjna dla kupujących. Telefon wydaje się idealny dla osób chcących posiadać średniej klasy smartfon, nie potrzebujących „kombajna” mającego zastąpić komputer osobisty. Niestety, jak w przypadku wszystkich smatfonów trzeba liczyć się z tym, że aktualizacje oprogramowania mogą nie być tak częste i oczywiste jak u innych producentów. Jednak wraz z pojawieniem się nowych urządzeń w LG może się to zmienić

Rekapitulując, LG Optimus L9 to, przynajmniej na papierze, solidny smartfon dla osób, które nie wymagają, aby ich telefon mógł posłużyć jako centrum dowodzenia Wszechświatem ;).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA