REKLAMA

Krótko: czytanie na Nokii 6101

19.08.2012 17.57
Krótko: czytanie na Nokii 6101
REKLAMA
REKLAMA

Zainspirowany tekstem Pawla Okopienia, nt. użyteczności Facebooka na Nokii 6020, postanowiłem dodać coś od siebie. Od 2 miesięcy jestem “szczęśliwym” posiadaczem Nokii 6101. Niestety, wygodne korzystanie z oficjalnej aplikacji od Facebooka graniczy z cudem.

Jest wolno. Strasznie. Po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza, spokojnie można iść sobie zrobić herbatę. Może po takim czasie podświetli się ikonka którą chciałeś wybrać.

Wiec jak korzystać z Facebooka? Idealnie sprawdza się do tego OperaMini. Jak na taki telefon, działa dosyć szybko, mobilny Facebook wygląda znośnie. Oczywiście możemy przeglądać grupy i swoje strony, rozmawiać ze znajomymi (tylko przez zakładkę wiadomości, niestety nie ma czatu).

Moja wysłużona Nokia, nie służy tylko do kontaktu ze światem. Idealnie sprawdza się do czytania mBooków. Dzięki aplikacji Wattpad (www.wattpad.com oraz m.wattpad.com) mam dostęp do ogromnej ilości opowieści pisanych przez społeczność serwisu. Wystarczy z OperyMini wybrać tekst, i zainstalować aplikację zawierającą wybrany materiał lub ściągnąć aplikacje dającą dostęp do wszystkich mBooków.

Wattpad działa stabilnie, nie wypluwa błędów i nie męczy oczów.

Niestety sam telefon ma jeden minus – nie pobiera plików java, ważących ponad 200kb. Dla takich telefonów Wattpad również ma ratunek – można pobrać mBooka podzielonego na kilka mniejszych plików.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA