REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju SGS III z dinozaurem dla wielkiego fana marki

29.08.2012 11.19
Jedyny w swoim rodzaju SGS III z dinozaurem dla wielkiego fana marki
REKLAMA
REKLAMA

Lubię takie historie, bo zawsze poprawiają mi humor w zdominowanym przez czterordzeniowe procesory i wojny patentowe świecie technologii. A mianowicie – dobry marketing, viral i sympatyczna atmosfera. Tym razem popisali się pracownicy Samsunga. 

Zaczęło się od wiadomości na facebooku, jaką jeden z fanów wysłał ekipie koreańskiego producenta. Deklarował w nim wielką miłość do marki i konsekwencję w technologicznym meblowaniu swojego mieszkania właśnie produktami Samsunga. Do pełni szczęścia brakowało mu tylko telefonu Galaxy S III, dlatego bezpardonowo postanowił firmę o niego poprosić. Być może formą korupcji (nigdy nie wiadomo), a może formą uatrakcyjnienia treści był rysunek dinozaura zamieszczony w korespondencji. Wszystko to działo się w maju 2012 roku.

Ekipa kanadyjskiego oddziału Samsunga na facebookową wiadomość zdecydowała się odpowiedzieć, zauważając słusznie, że gdyby rozdawali za darmo swoje urządzenia, długo by nie pociągnęli. Nie chcieli być jednak wobec swojego fana dłużni, więc zrewanżowali się tylko odrobinę mniej uroczym obrazkiem kangura na unicyklu.

Było wesoło i sympatycznie, a graficzny zapis korespondencji szybko trafił też do sieci. Nic zatem dziwnego, że internauci zaczęli ją sobie rozsyłać jako przykład dobrze pracującego marketingu i innych takich (daruję sobie rozpisywanie: koń jaki jest, każdy widzi).

Kiedy sprawa stała się publiczna, kanadyjski oddział Samsunga zdecydował się przekuć ją w dodatkowe korzyści. I znowu jest o nich głośno. Podoba mi się jednak, że pracownicy firmy nie zaciemniają sytuacji mówieniem o wolności, miłości i demokracji. Postawili sprawę wprost: „Shane, dałeś nam kawał dobrego PR-u w sieci, dlatego wysyłamy Ci ten telefon”!

Ale to nic! Telefon jest prawdopodobnie jedyny taki na całym świecie. Popatrzcie zresztą sami. Telefon doczekał się nawet odpowiednio przyozdobionego pudełka!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA