REKLAMA

Dead Trigger darmowy dla iOS

02.08.2012 20.01
Dead Trigger darmowy dla iOS
REKLAMA
REKLAMA

Madfinger Games, studio odpowiedzialne za grę Dead Trigger, udostępniło ostatnio swoją grę za darmo dla platformy Android. Powód? Skala piractwa, która spowodowała tą decyzję i doprowadziła również do udostępnienia gry za darmo dla iOS. Nawet ekosystem Apple nękany jest problemem piractwa, które zostało określone przez studio jako „unbelievably high” (dla Androida, oczywiście).

Opisując sytuację na temat piractwa na iOS, CEO Marek Rabas powidział „”the number of pirates on iOS is comparable with the amount of jailbroken devices.” Jak podaje The Verge, Rabas jest zawiedziony działaniem Google’a, który wcale nie stara się walczyć z rosnącym piractwem na swojej platformie. Po raz kolejny widać, że obie korporacje obchodzi dana aplikacja, dopóki mają z niej 30% zysku (w przypadku Apple), a potem niespecjalnie dbają o system zabezpieczeń przed „łamaniem” aplikacji.

Jest też druga strona medalu. Madfinger Games zmieniło po prostu model sprzedaży swojej gry. Teraz jest to freemium i będzie pozwalać na zakupy wewnątrz aplikacji, i to właśnie na to będzie stawiał deweloper wydając kolejne wersje Dead Triggera.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA