REKLAMA

Czy to już koniec Demonoida?

14.08.2012 20.31
Czy to już koniec Demonoida?
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie tygodnie dla użytkowników Demonoida były dość bolesne. Wpierw ataki DDoS, następnie zamknięcie serwisu przez ukraińskie służby, które było elementem akcji Interpolu współpracującego z meksykańskim prokuratorem generalnym i IFPI.

Więcej:
www.spidersweb.pl/2012/08/ukrainska-sluzby-zamknely-demonoida.html
www.spidersweb.pl/2012/08/nowe-fakty-w-sprawie-demonoida-nakazuja-zmiane-spojrzenia.html
www.spidersweb.pl/2012/08/demonoid-nowe-fakty-anonimowi-ruszaja-z-akcja-odwetowa.html

Mimo tych wydarzeń miłośnicy serwisu nadal wierzyli w powrót serwisu. Pierwszy mały płomyczek zapłonął dzięki jednemu z pracowników ColoCall, byłego operatora serwerów, który twierdził że Demonoid posiada kopię zapasową poza ich datacenter. Płomień podsycili również Anonimowi ogłaszając chęć odbudowy całego serwisu jako formę akcji odwetowej.

Niestety, ktoś postanowił zalać ten niewielki ogień kubłem wody. Wszystko wskazuje, że już niedługo wszystkie domeny związane z serwisem (demonoid.com/me/ph) zostaną sprzedane, zwłaszcza że „dot me” pojawił się na Sedo (www.sedo.com/search/details.php4?domain=demonoid.me&trackingRequestId=30700888&tracked=&partnerid=&language=e), a dane WHOIS są zgodne ze sobą.

Oczywiście „na sprzedaż”(up to sale) nie oznacza, że ostatecznie dojdzie do jakakolwiek transakcji, jednak wydaje się to wielce prawdopodobne, ponieważ wartość domen Demonoida znacząco wzrosła wraz z całym obecnym szumem w mediach i potencjalny inwestor może liczyć na wysoki ruch.

Czy to już koniec serwisu? Wszystko wskazuje na to, że tak. TorrentFreak próbuje obecnie skontaktować się z jednym z administratorów, który był na wolności w momencie zamknięcia serwisu aby zdobyć więcej informacji oraz potwierdzić jakie ma dalsze plany.

Raczej nie ma co się spodziewać, że przyszły właściciel domen zdecyduje się na uruchomienie pod nimi następców Demonoida, chociaż może? Czas pokaże.

Źródło: TorrentFreak.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA