REKLAMA

Demonoid - nowe fakty; Anonimowi ruszają z akcją odwetową

10.08.2012 10.31
Demonoid – nowe fakty; Anonimowi ruszają z akcją odwetową
REKLAMA
REKLAMA

Jak już wcześniej pisałem (www.spidersweb.pl/2012/08/ukrainska-sluzby-zamknely-demonoida.html) Ukraińskie służby zamknęły Demonoida i choć z początku wydawało się, że podyktowane było to polityką, to nowe fakty (www.spidersweb.pl/2012/08/nowe-fakty-w-sprawie-demonoida-nakazuja-zmiane-spojrzenia.html) zmieniły ogląd sytuacji.

Teraz można już potwierdzić, że akcja została zorganizowana przez prokuratora generalnego Meksyku, przy współpracy z Interpolem i policją ukraińską. Okazało również, że swój udział w całej sprawie miała IFPI (Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego).

Organizacja wydała oświadczenie, w którym nie kryje zadowolenia z przebiegu akcji. „Operacja zamknięcia Demonoida była świetnym przykładem międzynarodowej współpracy na rzecz wyłączenia usługi, która ułatwiała nielegalną dystrybucję muzyki, na wielką skalę. Chciałbym podziękować wszystkim oficerom zaangażowanych w tę operację, aby zamknąć biznes, który został zbudowany w oparciu o nadużywanie praw autorskich” powiedział Jeremy Banks, dyrektor działu zwalczania piractwa w IFPI.

Informacje te potwierdził John Newton, szef działu walki z nielegalnym obrotem towarów w Interpolu „W tym przypadku policja w różnych częściach świata pracowała wraz z Interpolem i przemysłem muzycznym aby z powodzeniem zakłócić proces nielegalnej dystrybucji dóbr cyfrowych”. Również informacje o aresztowaniu jednego z administratorów Demonoida potwierdziły się, okazało się jednak że nie było to jedyne zatrzymanie.

youtu.be/JsPbvCD7Yk4

Akcje zamykania serwisów torrentowych to również lep na muchy dla Anonimowych. W środę rozpoczęli akcję #OpDemonoid (anonpr.net/u-krainet-stop-it-2-887/), obierając za cel rządowe strony. Przy pomocy LOIC(Low Orbit Ion Cannon) udało im się wyłączyć niektóre rządowe strony, jednak główny cel jest o wiele bardziej ambitny.

Społeczność anonów, uznała za najlepszy odwet przywrócenie do życia Demonoida. Mimo, że inicjatorzy akcji są świadomi iż nie nastąpi to w krótkim czasie, to jednak wierzą w jej powodzenie. W tym utworzyli grupę „open-source Demonoid”, skupiająca wokół siebie grupę użytkowników, która w przyszłości będzie mieć za zadanie uruchomienie wielu mirrorów serwisu.

Zamierzam śledzić dalsze wydarzenia, ponieważ jak sami widzicie sytuacja jest mocno rozwojowa. Ciekawi mnie również, czy któryś z administratorów ostał się na wolności i będzie w stanie dostarczyć kopię serwisu Anonimowym. Czas pokaże.

Źródła: TorrentFreak.com, AnonPR.net

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA