REKLAMA

Amazon chce konkurować z Zyngą. Rozpoczyna tworzenie gier

07.08.2012 09.20
Amazon powołuje Amazon Game Studios
REKLAMA
REKLAMA

Gdy Zynga zajęta będzie sporem sądowym z EA, Amazon postanowił wkroczyć do rywalizacji o facebookowych graczy. W tym celu stworzył Amazon Game Studios, którego pierwsza produkcja – Living Classics jest już dostępna dla użytkowników największego portalu społecznościowego na świecie.

Wczoraj amerykański król sprzedaży internetowej ogłosił publicznie powstanie Amazon Game Studios. Pierwszy owoc ich pracy można już znaleźć w Centrum Aplikacji serwisu Facebook. Jak zapewnia firma, zespół programistów ma koncentrować się na tworzeniu innowacyjnych, zabawnych oraz dobrze wykonanych gier.

Amazon wierzy, że dostęp do wielkiej liczby potencjalnych graczy odwiedzających ich serwis pozwoli odnosić sukcesy również na tej nowej dla niego działce elektronicznej rozrywki. Pierwsza gra od nowego studia, w mojej ocenie, może i nie podbije serc osób zabijających czas w pracy biurowej, ale jest ważnym krokiem ze strony amerykańskiej firmy. Tym bardziej, że Amazon Game Studios prowadzi rekrutację nowych pracowników, co świadczy o tym, iż kolejne produkcje mogą być tylko i wyłącznie bardziej spektakularne.

Dróg prawdopodobnego rozwoju tego projektu może być kilka. Pierwszą z dróg jaką może obrać Amazon powołując nowy zespół, jest tworzenie tylko i wyłącznie gier dla takich serwisów jak Facebook czy Google+. Możliwe też jest otwarcie własnego centrum rozrywki w ramach sklepu Amazon. Drugi z możliwych, według mnie, scenariuszy zakładałby organizację własnej platformy rozrywki, o której przed chwilą wspominałem, a dodatkowo tworzenie tytułów na urządzenia Kindle Fire, a w przyszłości, o ile powstanie telefon firmowany przez Amazon, również na niego.

Amerykańska firma nie ma nic do stracenia, co więcej wydaje się, że przy ewentualnym niepowiedzeniu tego projektu, nawet tego nie odczuje. Więc dlaczego by teraz nie spróbować swoich sił? Tym bardziej, że ma zaplecze pozwalające uniezależnić się od kaprysów Facebooka, na które to zaplecze największy konkurent Amazon Game Studios – Zynga musiała pracować kilka lat.

Czy Amazon w Polsce odniesie sukces najpierw zaskarbiając serca polskich graczy w sieciach społecznościowych, zanim dokona tego wśród entuzjastów wirtualnych zakupów? Wydaje się to bardzo prawdopodobne.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA