REKLAMA

Postanowiłem poblogować troszkę o esporcie

Postanowiłem poblogować troszkę o esporcie – ten tekst zacznie wpisy o grach, niekoniecznie jako źródle rozrywki ale jako szeroko rozumianej dyscyplinie sportu. Sportu? – zapyta ktoś – przecież tam się nie ruszamy. Hmm, podobnie jest w brydżu czy szachach…

01.08.2012 14.04
Postanowiłem poblogować troszkę o esporcie
REKLAMA

Coraz większa kasa leży w grach – czy się to komuś podoba czy nie. Już za niewiele ponad dwa tygodnie ogromny event w Niemczech – Gamescom. A w jego trakcie zobaczymy regionalne finały League of Legends z pulą nagród wynoszącą bagatela 150 000$. Grosze, prawda?

REKLAMA

W trakcie tego turnieju zobaczymy także Polaków – Team Acer tworzą w całości nasi zawodnicy, w SK możemy oglądać także pochodzącego z Polski Niemca – Kevina. A o jedno wolne miejsce w turnieju walczą jeszcze kolejne dwie drużyny!
Czemu ten turniej jest taki ważny? Ponieważ pierwsze trzy drużyny awansują do Wielkiego Finału Sezonu Drugiego który odbędzie się w USA – a tam pula nagród będzie ponad 30 razy większa i wyniesie 5 000 000 $.

REKLAMA

W Polsce takie wydarzenie też miało miejsce w ubiegły weekend – w Warszawie odbył się turniej o punkty rankingowe – ECC: Poland z pulą nagród 40 000$. I takie turnieje to nie jest jakiś wyjątek – jest ich mnóstwo i jeśli tylko chcecie otrzymywać informację także z tej „działki” gier komputerowych – dajcie znać!

A relacje z takich imprez ogląda się wcale nie gorzej niż z klasycznych rozgrywek sportowych - potwierdzi to chociażby blisko 170 000 osób jednocześnie oglądających zmagania z Warszawy ;)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA